Przejdź do treści
18:29 Sport: Iga Świątek wygrała z amerykańską tenisistką Danielle Collins 6:2, 6:3 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu
17:43 Śląskie: Woda w Bestwinie nadal nie nadaje się do spożycia
16:47 Mazowieckie: Prokuratura poinformowała o rozpoczęciu oględzin budynku po pożarze w Ząbkach
16:13 Gdańsk: Zakończyły się działania służb związane z uszkodzonym gazociągiem na Westerplatte
15:45 UE: Grupa europosłów apeluje o czasowe zawieszenia wjazdu obywateli z wybranych państw trzecich
14:51 Policja po pożarze w Ząbkach: mieszkańcy dolnych kondygnacji będą mogli wejść do swoich mieszkań
14:38 Zachodniopomorskie: Wypadek na DK26 w rejonie Chojny. Droga zablokowana
14:19 Egipt anulował umowę z Rosją na dostawę myśliwców Su-35 z powodu przestarzałego radaru, podatnego na ataki elektronicznego zestawu bojowego i nieefektywnych silników, w które wyposażono samoloty
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Rostowski, Grabowski i Parafianowicz mogli popełnić przestępstwo. Horała przedstawił projekt zawiadomienia do prokuratury

Źródło: Telewizja Republika

Komisja śledcza do spraw VAT proponuje projekt uchwały ws. zawiadomienia do prokuratury dot. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Jana Vincenta Rostowskiego, Macieja Grabowskiego i Andrzeja Parafianowicza. Do przestępstwa miało dojść w okresie od 2010 do 2013 r. W tym czasie Rostowski był ministrem finansów w rządzie PO-PSL, a pozostali wiceministrami w tym resorcie.

 

Treść wniosku dotyczącego m.in. Jana Vincenta Rostowskiego odczytał podczas posiedzenia komisji przewodniczący Marcin Horała.

- Przestępstwo polega na niedopełnieniu obowiązków poprzez nieprzeprowadzenie koniecznych dla dochodów państwa prac legislacyjnych, co uniemożliwiło przyjęcie w formie ustawy rozwiązań prawnych uszczelniających system podatkowy, który zapobiegałby wyłudzeniom od podatku od towarów i usług oraz zaniżeniu należnego podatku - odczytał Marcin Horała.

 

‼️Dziś przedstawiłem #KomisjaVAT projekt zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez ministrów: Rostowskiego, Grabowskiego i Parafianowicza. Szczegóły tutaj: https://t.co/TFCL75Ll5O

— Marcin Horała (@mhorala) 4 lipca 2019

 

Posłowie opozycji protestowali przeciwko odczytaniu samej treści wniosku podczas posiedzenia komisji. Genowefa Tokarska z Polskiego Stronnictwa Ludowego mówiła, że przedstawiciele opozycji nie mieli możliwości się z nim zapoznać. Dodała, że posłowie nie będą mogli odnieść się do projektu, ponieważ nie znają jego treści.

Posłowie komisji będą mieli czas na zapoznanie się z wnioskiem do najbliższego wtorku.

 

Czytaj także:

Brawo dobra zmiana! PiS rozpocznie pracę nad obniżką podatku PIT dla WSZYSTKICH Polaków

"Dzieci boją się i pytają, dlaczego chce się im zburzyć dom". Radni PiS walczą o dach nad głową dla samotnych matek

sejm.gov.pl, twitter

Wiadomości

Lis znów pisze o Hołowni. Ale teraz - zaskoczył wszystkich!

Lisiecki: Donald Tusk jest okłamywany przez swoje środowisko!

PILNE: Wydano zakaz korzystania z odcinka rzeki Kłodnicy

SPRAWDŹ TO!

Ząbki: Gorąco przed spalonym budynkiem. Mieszkańcy nie mogą dostać się do mieszkań

Gajcy: Tusk traktuje Ruch Obrony Granic jako atak na jego osobę!

Brudziński: Państwo Tuska abdykowało. Obywatele muszą bronić Polskich granic

Jaka przyszłość czeka Tuska? Ten sondaż mówi jasno: DYMISJA!

Trzy medale Polek w Caorle w kategorii U20

TRZEBA ZOBACZYĆ!

HIT! Obrońcy granic używają dronów. Policja informuje o... ograniczeniach!

Mazurek i Rokita ostro o Tusku. Stanowski zgasił Lisa. Odlot Wcisło i Sikorskiego

David Beckham napisał do żony poruszające słowa. Wszystko z okazji ich 26 rocznicy ślubu.

Kair anulował umowę z Rosją na Su-35. Co było powodem?

HIT DNIA

Lis wciąż bije w Hołownię. Tylko wczoraj opublikował kilkadziesiąt wpisów!

Mrowińska: Wielu polityków Koalicji jest rozczarowanych, widząc katastrofę naszego państwa.

Prezes Fundacji Małych Stópek odznaczony przez prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi. "Odznaczenie, odznaczeniem, ale pamiętajcie, że potrzebujemy pieluch"

Najnowsze

Lis znów pisze o Hołowni. Ale teraz - zaskoczył wszystkich!

Gajcy: Tusk traktuje Ruch Obrony Granic jako atak na jego osobę!

Brudziński: Państwo Tuska abdykowało. Obywatele muszą bronić Polskich granic

Jaka przyszłość czeka Tuska? Ten sondaż mówi jasno: DYMISJA!

Trzy medale Polek w Caorle w kategorii U20

Lisiecki: Donald Tusk jest okłamywany przez swoje środowisko!

PILNE: Wydano zakaz korzystania z odcinka rzeki Kłodnicy

SPRAWDŹ TO!

Ząbki: Gorąco przed spalonym budynkiem. Mieszkańcy nie mogą dostać się do mieszkań