Przejdź do treści
Republika Piotr Nisztor zaprasza o godzinie 20:30 na program "Ściśle Jawne", w którym zobaczymy reportaż Cezarego Gmyza o Instytucie Pileckiego i Krzysztofie Ruchniewiczu
17:50 Warmińsko-mazurskie: Mężczyzna utonął w jez. Nidzkim, dziecko z innego jachtu trafiło do szpitala
16:58 Wielkopolskie: Zakończyły się, związane z pracami drogowymi, utrudnienia na poznańskim odcinku autostrady A2
14:43 Norwegia: Maciej Megier został w Bergen mistrzem Europy do lat 23 w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Czasem 8:20.17 poprawił rekord życiowy
13:41 Wielkopolska: mierzący 7 km zator drogowy powstał w niedzielę na poznańskim odcinku autostrady A2 w kierunku Świecka. Korek jest spowodowany pracami przy przebudowie obwodnicy Poznania
13:08 IMGW: w niedzielę na zachodzie kraju upały, na wschodzie burze. W poniedziałek w całym kraju będzie gorąco, temperatura może wynieść nawet do 32 st. C
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Rosja przykręca kurek Polsce. Polska wstrzymuje rewers gazu na Ukrainę

Źródło: twitter@EuromaidanPR

Polski operator gazociągów przesyłowych wstrzymał czasowo tzw. rewersowy przesył gazu na Ukrainę przez połączenie w Hermanowicach. Powodem były przyczyny techniczne, czyli ograniczenie dostaw do Polski gazu z Rosji przez inne punkty odbioru.

- Ze względu na techniczną konieczność zmian ruchu w systemie przesyłowym, których musieliśmy dokonać z powodu ograniczenia dostaw z kierunku wschodniego, konieczne jest czasowe wstrzymanie realizacji usługi przesyłowej przerywanej na punkcie Hermanowice w kierunku Ukrainy - poinformowała rzecznik Gaz-Systemu Małgorzata Polkowska.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podało, że od poniedziałku obserwuje zmniejszenie dostaw gazu ziemnego w ramach kontraktu jamalskiego na wszystkich połączeniach międzysystemowych z kierunku wschodniego: w Drozdowiczach (Ukraina) oraz Kondratkach i Wysokoje (Białoruś) w stosunku do dziennych zamówień składanych przez polską spółkę.

W poniedziałek dostawy gazu z kierunku wschodniego zostały zredukowane o ok. 20 proc., natomiast we wtorek - o ok. 24 proc. w stosunku do dziennego zamówienia złożonego do Gazprom Export - poinformowało PGNiG. Spółka dodała, że zwróciła się do dostawcy o wyjaśnienia.

Szef ukraińskiego operatora gazociągów Ukrtransgaz Igor Prokopiw powiedział dziennikarzom, że dostawca gazu poprosił o dwa dni, aby znaleźć zapasy paliwa i wznowić dostawę. - Oni poprosili o dwa dni przerwy technicznej, aby znaleźć odpowiednią ilość u siebie na rynku - powiedział.

Ukraina, odcięta od rosyjskich dostaw, ostatnio sprowadzała za pomocą rewersów gaz z kierunku zachodniego - przez Polskę i Słowację. Słowacki operator Eustream poinformował, że tranzyt gazu przez największą magistralę gazową, biegnącą przez Ukrainę i Słowację do Europy Zachodniej, przebiega bez zakłóceń.

pap, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

SPRAWDŹ TO!

W PO dojdzie do zmiany szefa? Opublikowano zadziwiający sondaż

Na Szlaku Wielkich Jezior doszło do dwóch wypadków

Tusk namawia koalicjantów do łamania konstytucji

Cudzoziemiec zaatakował Polaka. Kaczyński ostrzega przed tym, co będzie dalej!

Od początku roku wojsko przechwyciło 310 dronów przemycających narkotyki

Kolumbijczyk-nożownik zaatakował Polaka. Komentarzy jest coraz więcej

Tour de France - wiemy kto wygrał 15. etap

Konsultant ds. chorób zakaźnych: u pacjentki wykryto bakterię cholery...

Jabłoński: Panika w koalicji. Strach przed wcześniejszymi wyborami paraliżuje rząd

Papież Leon XIV wzywa: zatrzymać barbarzyństwa wojny

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: W Radomiu cudzoziemiec zaatakował Polaka. To znów Kolumbijczyk!

Beata Kempa: Koalicja Tuska w rozsypce. PR i stołki nie uratują rządu

TRZEBA ZOBACZYĆ!

HIT! Polacy boją się w migrantów, dlatego... Szłapka straszy ich prokuraturą!

Tusk zjada przystawki i tworzy partię Owsiaka

Nowy program wyborczy PiS. Jarosław Kaczyński podał datę rozpoczęcia prac

Najnowsze

SPRAWDŹ TO!

W PO dojdzie do zmiany szefa? Opublikowano zadziwiający sondaż

Od początku roku wojsko przechwyciło 310 dronów przemycających narkotyki

Kolumbijczyk-nożownik zaatakował Polaka. Komentarzy jest coraz więcej

Tour de France - wiemy kto wygrał 15. etap

Konsultant ds. chorób zakaźnych: u pacjentki wykryto bakterię cholery...

Na Szlaku Wielkich Jezior doszło do dwóch wypadków

Tusk namawia koalicjantów do łamania konstytucji

Cudzoziemiec zaatakował Polaka. Kaczyński ostrzega przed tym, co będzie dalej!