Rosja przeprowadziła próbę rakiety, która może przenosić głowice nuklearne

Pomyślną próbę rakiety balistycznej Siniewa (Błękit) przeprowadzono z rosyjskiego okrętu podwodnego "Tuła" Floty Północnej – poinformowały rosyjskie media. Rakieta jest przeznaczona do bazowania na okrętach podwodnych.
Wystrzelenia rakiety dokonano z Morza Barentsa i wszystkie bloki bojowe rakiety osiągnęły w oznaczonym czasie cele na poligonie Kura na Kamczatce – poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.
Zaznaczyło w oświadczeniu, że próbę rakiety przeprowadzono w ramach sprawdzania efektywności morskich jądrowych sił strategicznych Rosji.
Rakieta Siniewa (oznaczenie zachodnie SS–N–23 Skiff) weszła na uzbrojenie rosyjskich morskich sił strategicznych w 2007 roku. Może przenosić do 10 głowic jądrowych na maksymalną odległość 11,5 tys. kilometrów.
Polecamy Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego
Wiadomości
Cenckiewicz: Karol Nawrocki nie przyszedł po to, żeby bić się z rządem, tylko po to, żeby zrealizować swój „Plan 21”
Tusk się tego nie spodziewał. Afera KPO bije rekordy w sieci, 400 mln zasięgu w ciągu pierwszych 48 godzin!
Naciskają na prezydenta ws. ustawy wiatrakowej. Bogucki: to są wątpliwości konstytucyjne daleko idące
Nowa akcja Republiki! Pokaż nam gdzie nas oglądają! Wyślij zdjęcie z restauracji, hotelu, sklepu! My je opublikujemy
Najnowsze

Cenckiewicz: Karol Nawrocki nie przyszedł po to, żeby bić się z rządem, tylko po to, żeby zrealizować swój „Plan 21”

Tusk się tego nie spodziewał. Afera KPO bije rekordy w sieci, 400 mln zasięgu w ciągu pierwszych 48 godzin!

Zaprzysiężenie prezydenta Nawrockiego i reakcje polityków
