Przejdź do treści
16:45 Holandia: Premier rządu Dick Schoof podał się do dymisji po wyjściu PVV z koalicji
14:50 Grecja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 u wybrzeży Krety
14:27 Białystok: Proces policjantów oskarżonych w związku z interwencją. Zatrzymany zmarł
14:03 Prezydent Andrzej Duda: zaszczytem było realizować z prezydentem Litwy politykę dla dobra obu państw
13:40 IMGW: w najbliższych dniach pochmurno, z opadami deszczu i burzami
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Romaszewska dla telewizjarepublika.pl: Ukraińców do Polski nie sprowadza żadna mafia

Źródło: facebook.com

Rafał Ziemkiewicz o słowach wicepremiera Mateusza Morawieckiego dotyczących sprowadzenia do Polski miliona Ukraińców, stwierdził, że Ukraińców do Polski sprowadza mafia. Z jego opinią stanowczo nie zgadza się Agnieszka Romaszewska, która dla portalu telewizjarepublika.pl powiedziała: - Ja po pierwsze jestem zdania, że Ukraińcy z własnej woli przyjeżdżają do Polski.

Rafał Ziemkiewicz wyrażając się negatywnie o słowach wicepremiera Mateusza Morawieckiego dotyczących sprowadzenia do Polski miliona Ukraińców, stwierdził, że „ich tu nie trzeba sprowadzać, oni już tu są, ich tu sprowadza ukraińska, rosyjska, czeczeńska mafia, diabli wiedzą kto jeszcze. To jest wszystko jeden wielki chaos, harmider.” Z jego opinią stanowczo nie zgadza się Agnieszka Romaszewska. - Ja po pierwsze jestem zdania, że Ukraińcy z własnej woli przyjeżdżają do Polski.

- Rzeczywiście być może zdanie wicepremiera Mateusza Morawieckiego cechował taki charakterystyczny dla niego rozmach, - kontynuuje Romaszewska - ale Ukraińcy tak czy inaczej przyjeżdżają i jest ich, być może nie milion, ale pewnie pół miliona, tak na stałe może 700 tys. - różnie się to szacuje. Nie sprowadza ich tu żadna mafia, oni po prostu sami przyjeżdżają.

- Generalnie rzecz biorąc płacą grube pieniądze w tych okropnych centrach wizowych za polskie wizy, ale przyjeżdżają i mają tu możliwość pracy i generalnie nie ma z tym większych problemów. - dodaje Romaszewska.

- Powiem szczerze, że należałoby unikać wszelkich sytuacji, które mogłyby sprowadzać te problemy, czy to z nadmiaru entuzjazmu, czy to z nadmiaru krytycyzmu w tej sprawie. Ukraińcy to w większości pracowici ludzie, nie sprawiają większych kłopotów, nie ma z ich powodu wzrostu przestępczości, kulturowo są nam dosyć bliscy, część zostaje na stałe. - przekonuje Romaszewska.

- Tylko tego nam brakuje, żebyśmy jeszcze wyprodukowali problem z Ukraińcami. Bardzo bym przed tym przestrzegała. Mamy wiele innych problemów, więc może jednak tego byśmy sobie nie dokładali. - kończy zdecydowanie.

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Lidl wycofał się z Gietrzwałdu. Zwycięstwo protestów i historii

Klaudia El Dursi miała baby shower. „Starej babie nie wypada”? A jednak!

Dziś rozmowa Duda – Nawrocki. Prezydent zapowiada kolejne spotkania

Iga Świątek w półfinale French Open! Polka pewnie pokonała Switolinę

Hołownia o gustach wyborczych młodych. Słowa szokują

Prof. Andrzej Nowak o dr. Karolu Nawrockim: Prezydent wybrany wolą Narodu!

Niemieckie media wzywają rząd w Berlinie do pomocy dla Tuska

HIT DNIA

Najnowszy SONDAŻ uderza w Tuska. Straciłby stołek!

Bochenek: Rząd techniczny to konieczność – potrzebny konsensus w Sejmie

Roszady w rządzie? Ozdoba w Radio Republika: fotel Tuska chciałby przejąć Sikorski

Poboży: Zandberg mówi głośno to, czego Tuskowi koalicjanci się boją!

Zabójstwo z 2003 roku. Uczestnik w końcu odpowie

Karol Nawrocki odpowiedział na wpis Donalda Trumpa. Padły ważne słowa!

Krystyna Janda znowu rozżalona po wyborach: „Taki kraj, taka ojczyzna”.

Trzęsienie ziemi w popularnym kurorcie. Wiele osób ucierpiało

Najnowsze

Lidl wycofał się z Gietrzwałdu. Zwycięstwo protestów i historii

Hołownia o gustach wyborczych młodych. Słowa szokują

Prof. Andrzej Nowak o dr. Karolu Nawrockim: Prezydent wybrany wolą Narodu!

Niemieckie media wzywają rząd w Berlinie do pomocy dla Tuska

HIT DNIA

Najnowszy SONDAŻ uderza w Tuska. Straciłby stołek!

Klaudia El Dursi miała baby shower. „Starej babie nie wypada”? A jednak!

Dziś rozmowa Duda – Nawrocki. Prezydent zapowiada kolejne spotkania

Iga Świątek w półfinale French Open! Polka pewnie pokonała Switolinę