Przejdź do treści
23:32 Papież Leon XIV powiedział podczas pasterki w wigilijny wieczór w bazylice Świętego Piotra, że Boże Narodzenie jest „świętem wiary, miłości i nadziei”. "Ta nadzieja sprawia, że wierzący stają się zwiastunami pokoju" - dodał
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Rolicki o działaniach sztabu Komorowskiego: Wygląda na to, że tam panuje chaos i panika

Źródło: Telewizja Republika

- Te ruchy są niezborne - mówił Janusz Rolicki z „Faktu”, komentując w programie Polityczne Podsumowanie Dnia działania sztabu wyborczego prezydenta po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów. Drugim gościem Michała Rachonia był publicysta Piotr Gabryel z tygodnika "Do Rzeczy".

- W tej chwili wygląda na to, że tam panuje chaos i panika - mówił Rolicki, komentując ostatnie decyzje samego prezydenta oraz jego sztabu. - Stąd te ruchy są bardzo niezborne (...) na przykład nagle mamy trzy debaty - stwierdził.

Bez pomysłu na kampanię

- Ma coraz większe problemy z komunikowaniem się z własnymi wyborcami - mówił Gabryel. - Pan mówi, że tam są problemy ze sztabem, ale sztab sztabem, problem chyba tkwi w Bronisławie Komorowskim - stwierdził publicysta, dodając, że w porównaniu do działań prezydenta "Duda wypada jak profesjonalista".

- Patrząc na konta twitterowe prezydenta,odnoszę wrażenie że jego sztabowcy, że są trochę jak sztabowcy zaatakowani przez Niemców w II wojnie światowej, gdzie oni walki prowadzą środkami z I wojny światowej - żartował publicysta.

- Problem polega na tym, że prezydent zaskoczony tym wynikiem, nie ma pomysły na kampanię, wymyśla w ciągu nocy takie ruchy, jak z tą konstytucją - dodał Rolicki. Jak tłumaczył, II tura wyborów obnaża nie tylko brak koncepcji na prowadzenie działań sztabu wyborczego ale też "jałowość samego programu" prezydenta. - Celem głównym jest być prezydentem - dodał.

Czytaj więcej:

Komorowski wykpił mężczyznę proszącego o pomoc. Duda interweniuje

"Złożenie przez Komorowskiego zarządzenia ws. JOW-ów może być podstawą do postawienia go przed Trybunałem Stanu"

Komorowski odrzuca propozycję Kukiza. Zaprasza go do Pałacu Prezydenckiego

Grzegorz Braun poprze Andrzeja Dudę. „Nie wyznaję zasady im gorzej, tym lepiej”

Telewizja Republika

Wiadomości

Zebrano już połowę! Ryszard Majdzik bliżej przeżycia. Pomożesz?

„Niech zginie” – Zełenski o życzeniach Ukraińców

Tradycje na pierwszy dzień Bożego Narodzenia

Dramatyczny sondaż w Rumunii. Trzy czwarte Rumunów tak uważa

Legendarny aktor ma 100 lat i zdradza jeden nawyk, który wydłuża życie

Pasterka w Betlejem: przesłanie dla świata

USA: gwałtowne ulewy wywołały powodzie błyskawiczne

Metropolita warszawski: rządzący są rządzącymi, nie właścicielami

USA śledzą ruchy Świętego Mikołaja. Tradycja ma 70 lat

Kiedy pojawiają się prezenty pod choinką i co symbolizuje ten zwyczaj

Pasterka z Niepokalanowa [NA ŻYWO]

Pierwsza pasterka Leona XIV: nadzieja sprawia, że wierzący stają się zwiastunami pokoju

Watykan pochwalił się liczbą wiernych, którzy przybyli w 2025 roku

Były życzenia, był... boks. Prezydent Nawrocki spędził Wigilię z żołnierzami

Błogosławieństwo Urbi et Orbi. Oglądaj w Republice! [SZCZEGÓŁY]

Najnowsze

Zebrano już połowę! Ryszard Majdzik bliżej przeżycia. Pomożesz?

Dick van Dyke

Legendarny aktor ma 100 lat i zdradza jeden nawyk, który wydłuża życie

Pierbatista Pizaaballa

Pasterka w Betlejem: przesłanie dla świata

front burzowy objął całą Kalifornię

USA: gwałtowne ulewy wywołały powodzie błyskawiczne

szopka bożonarodzeniowa przed kościołem Królowej Pokoju w Calgary

Metropolita warszawski: rządzący są rządzącymi, nie właścicielami

cmentarz żołnierzy ukraińskich we Lwowie

„Niech zginie” – Zełenski o życzeniach Ukraińców

kulig

Tradycje na pierwszy dzień Bożego Narodzenia

Rumuni mają dość

Dramatyczny sondaż w Rumunii. Trzy czwarte Rumunów tak uważa