Przejdź do treści
21:20 Watykan: Papież Leon XIV zaapelował we wtorek o 24-godzinny świąteczny rozejm na Ukrainie i na całym świecie. Wyraził zarazem smutek, że Rosja możliwość takiego rozejmu już odrzuciła
20:15 Wyspecjalizowane w poszukiwaniu ludzi psy nie wskazały na obecność człowieka pod gruzami zawalonego budynku w miejscowości Besiekierz Nawojowy w woj. łódzkim. Prawdopodobną przyczyną katastrofy był wybuch butli z gazem
19:20 Prezydent USA Donald Trump oznajmił we wtorek, że dziennik „New York Times” stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Nazwał tę nowojorską gazetę „wrogiem narodu”
18:26 Francja: Zgromadzenie Narodowe, niższa izba parlamentu, uchwaliła we wtorek ustawę specjalną, przedłużającą zapisy tegorocznego budżetu na przyszły rok. Wcześniej parlamentarzyści nie zdołali dojść do konsensusu w sprawie ustawy budżetowej na 2026 rok
18:10 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w kilku województwach południowej Polski. Alerty obowiązują od poniedziałkowego popołudnia do nocy wigilijnej i dotyczą zagrożenia dla kierowców oraz pieszych
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Rok rządów PiS. Premier Szydło: Dotrzymujemy słowa. Rząd PiS jest po to, by służyć Polakom

Źródło: Telewizja Republika

– Zrealizowaliśmy zobowiązania na ten rok. To był dobry rok i liczę na to, że ten kolejny również będzie dobry – mówiła podczas konferencji prasowej szefowa polskiego rządu.

Premier Beata Szydło podsumowała na konferencji prasowej rok rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Ten program, który realizujemy, jest napisany przez Was

– Blisko rok temu, 16 listopada 2015 roku, powstał rząd PiS. Jutro w Sejmie spotkamy się i mam nadzieję, ze wszyscy posłowie podpiszą się pod tym wielkim zobowiązaniem, jakie podjęliśmy wobec Polaków. Kiedy wbrew woli obywateli, został podwyższony wiek emerytalny, wówczas prezes PiS – Jarosław Kaczyński – powiedział, że kiedy dojdziemy do władzy, przywrócimy poprzedni wiek emerytalny. Domkniemy te obietnice, które złożyliśmy państwu w niezwykłej kampanii wyborczej, która polegała na tym, że przez wiele, wiele lat jeździliśmy po Polsce i z wami rozmawialiśmy. Ten program, który realizujemy, jest napisany przez Was – przez Polki i Polaków – rozpoczęła premier Beata Szydło.

– Mówiliście o tym, że nie oczekujecie wielkich rzeczy, że potrzebna jest wam normalność i stabilizacja, że chcecie mieć pracę, godne wynagrodzenia, żeby szkoła była bezpieczna, że marzycie o tym, żeby wasze dzieci kończyły dobre studia, potem znajdowały pracę, a kiedy będzie potrzeba, będziecie strzeżeni i bronieni, żeby leki nie były tak drogie, Czy to są sprawy niezwykłe? Nie, to są sprawy, do których wszyscy mają prawo, żeby po prostu tak się żyło. Mówiliście też, że chcecie, żeby w Polsce była taka władza, która nie będzie zajmować się swoimi sprawami, ale sprawami zwykłych ludzi, żeby sądy były sprawiedliwe, żeby wspierano słabych, że chcecie żeby Polska się rozwijała. My was słuchaliśmy i słyszeliśmy, co do nas mówicie i tak powstał program PiS – mówiła szefowa polskiego rządu.

Przez ostatni rok nie uniknęliśmy błędów, ale potrafimy je korygować, wyciągać z nich wnioski

– Każdego dnia musimy sobie powtarzać, że służymy Polakom i naszej ojczyźnie. Mówię o tym z pokorą, bo przez ostatni rok nie uniknęliśmy błędów, ale potrafimy je korygować, wyciągać z nich wnioski – przekonywała premier. Podkreśliła, że "to był rok ciężkiej pracy". – Wiedzieliśmy też, że nie będzie łatwo, że musimy wykazać się determinacją, konsekwencją. W ciągu 12 miesięcy zrealizowaliśmy projekty, o których mówiłam w expose, ale też które wykraczały za tamten plan, bo takie jest życie – trzeba reagować – wskazywała. – Rodzina, rozwój, bezpieczeństwo – to trzy filary naszego programu. Najwięcej w tym roku poświęciliśmy sprawom wspierania rodzimy, bo takie było oczekiwanie Polaków. (...) Skoncentrowaliśmy się na programie "500 plus", na wzroście wynagrodzeń, przeprowadziliśmy zmiany, które pomogły seniorom – darmowe leki, ale też w kampanii wyborczej mówiono o tym, że dzieci odbierane są rodzicom tylko dlatego, że rodzina jest biedna – to również zmieniliśmy. Opracowaliśmy program "Mieszkanie plus", który ma dać możliwość posiadania każdej rodzinie własnego mieszkania – wyliczała Beata Szydło.

Wskazała, że rząd PiS przygotował również reformę oświaty. Przekonywała, że polska szkoła powinna być miejscem, gdzie "będzie można godnie wykonywać zawód nauczyciela, bo to w naszym kraju zawód niestety nie doceniany, a często mówi się, ze to >>misja<<". – Chcemy, żeby młodzi Polacy nadawali ton rozwojowi naszego państwa – dodała.

– Przygotowany został projekt zmian w służbie zdrowia. Przyszły rok będzie stał pod znakiem służby zdrowia.

Mateusz, ja wierzę w ten plan i dla naszego rządu jest to priorytet

 – Rozwój – plan odpowiedzialnego rozwoju, który teraz jest już gotów, a teraz wdrażamy jego kolejne założenia. Plan ten daje szansę na rozwój Polski. Plan przygotowany przez premiera Morawieckiego – Mateusz, ja wierzę w ten plan i dla naszego rządu jest to priorytet – zwróciła się do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. – Polska musi się rozwijać, Polska musi dać dobrą pracę Polakom, to jest nasz cel i nasze zobowiązanie. Wiemy, że innej drogi nie ma i musimy to realizować. Przywracamy odbudowę polskiego przemysłu (...). Tym wielkim filarem jest wspieranie polskiego przedsiębiorcy, ale czas też na kolejne kroki – wskazywała.

Szefowa rządu podkreśliła, jak ważne jest bezpieczeństwo. – Bezpieczeństwo to też policja. Z inicjatywy ministra Błaszczaka zostają przywracane posterunki policji – mówiła.

Inaczej niż nasi poprzednicy rozumiemy politykę międzynarodową

– I wreszcie sprawy zagraniczne – Polska jest państwem suwerennym, dumnym, będzie broniła interesów państwa polskiego i obywateli. Inaczej niż nasi poprzednicy rozumiemy politykę międzynarodową, polski rząd nigdy nie zrezygnuje z interesów własnego państwa, na rzecz jakichś interesów czy układów międzynarodowych. Polska jest państwem, które staje się na arenie międzynarodowej partnerem. To też sprawy, które dzieją się w UE – to polityka migracyjna, od początku istnienia naszego rządu mówiliśmy, że w tym kierunku polityka UE była błędna (...). Na początku nas krytykowano, teraz UE zaczyna mówić głosem Polski. Reformy, których wymaga UE, która przeżywa kolejne kryzysy – te zmiany my proponujemy i nie boimy się o nich mówić. My chcemy, żeby UE się rozwijała. UE potrzebuje Polski, Polska potrzebuje UE, ale UE musi się zmienić – podkreśliła.

To, co najważniejsze, te priorytety, które stawiamy przed sobą, łącza się w tych trzech filarach "rodzina, rozwój, bezpieczeństwo"

– Dzisiaj jesteśmy w tym momencie, kiedy zdajemy sprawozdanie z roku rządów, bo jesteśmy wam to winni. Podjęliśmy się zadania, zobowiązań, teraz przychodzi czas, kiedy trzeba się rozliczyć. Wiele spraw udało się zrealizować, wiele też przed nami. Spraw, na które oczekują Polacy jest bardzo, bardzo wiele. Jeszcze wiele spraw zwykłych Polaków, które trzeba podjąć, przed nami. To, co najważniejsze, te priorytety, które stawiamy przed sobą, łączą się w tych trzech filarach: rodzina, rozwój, bezpieczeństwo – wyliczyła.

Beata Szydło zaznaczyła, że "filarem, który w tej chwili wysuwa się na czoło jest rozwój". – Sprawy rodziny będziemy kontynuować, ale nie zrobimy tych ambitnych projektów, jeśli nie będzie odpowiedniego rozwoju. W 2017 roku priorytetem rządu jest rozwój. Będzie również ten trzeci filar – bezpieczeństwo, bo Polacy muszą się czuć bezpieczni, żeby mogli realizować swoje ambicje – wskazała.

– Dotrzymujemy słowa. Zrealizowaliśmy zobowiązania na ten rok. To był dobry rok i liczę na to, że ten kolejny również będzie dobry. Rząd PiS jest po to, by służyć Polakom – zakończyła premier. 

Telewizja Republika

Wiadomości

Z aresztu z powrotem do resortu sprawiedliwości? "Honor by mi nie pozwolił"

Polscy rolnicy zapowiadają protest. "Pokażemy naszą determinację"

Wigilia bez Samotności

Żołnierze WOT oddali hołd kombatantowi Armii Krajowej

Katastrofa budowlana w Łódzkiem. Zawalił się dom. Służby szukają poszkodowanych

Pomorskie: Trzy osoby z zarzutami za wtargnięcie na teren bazy wojskowej w Gdyni

Korupcja na oddziale psychiatrii. Kierownik wystawiał lewe papiery nawet osobom z wyrokami

Sakiewicz: chcą nas zniszczyć za ujawnienie PRAWDY! Czarnecki i Giertych atakują media!

Narkotyki w pakiecie z żywnością. Potencjalne skutki umowy Mercosur

Awantura w studiu u Kłeczka! Poszło o.... PODWYŻKĘ dla Trzaskowskiego!

Niemcy nie obronią Europy. Groźna iluzja bezpieczeństwa

Oklahoma City Thunder nie do zatrzymania

Demagog ocenia wpis Tuska. Paliwo po 5.18 to manipulacja

Trzy kategorie sędziów według Żurka. Jest projekt ustawy "praworządnościowej"

Karol Nawrocki sam wyciął i przyniósł choinkę do pałacu. Towarzyszył mu syn Antoni

Najnowsze

Z aresztu z powrotem do resortu sprawiedliwości? "Honor by mi nie pozwolił"

Katastrofa budowlana w Łódzkiem. Zawalił się dom. Służby szukają poszkodowanych

Pomorskie: Trzy osoby z zarzutami za wtargnięcie na teren bazy wojskowej w Gdyni

Korupcja na oddziale psychiatrii. Kierownik wystawiał lewe papiery nawet osobom z wyrokami

Sakiewicz: chcą nas zniszczyć za ujawnienie PRAWDY! Czarnecki i Giertych atakują media!

Polscy rolnicy zapowiadają protest. "Pokażemy naszą determinację"

Wigilia bez Samotności

Żołnierze WOT oddali hołd kombatantowi Armii Krajowej