Remont polskiego żaglowca “Zawiszy Czarnego”. W marcu statek wyruszy w pierwszy rejs

Polski żaglowiec„Zawisza Czarny” jest w trakcie remontu. To statek, na którym całe pokolenia uczyły się żeglarskiego rzemiosła. W następnym roku będzie obchodzić 60. rocznicę podniesienia bandery.
Flagowy statek Związku Harcerstwa Polskiego niedawno opuścił stocznię w Szczecinie i udał się na dalszy remont do portu w Gdyni.
Teraz na pokładzie trwa malowanie, czyszczenie i usuwanie rdzy. Pod nadzorem bosmana, Andrzeja Łęgosza pomagają również wolontariusze.
Koszt remontu żaglowca poniesie Związek Harcerstwa Polskiego, a cena wyniesie milion złotych. Remont „Zawiszy Czarnego” potrwa do końca lutego. W marcu statek wyruszy w pierwszy po długiej przerwie rejs.
Polecamy Rekonstrukcja rządu
Wiadomości
Najnowsze

IMGW ostrzega przed burzami. Zagrożonych nimi jest 12 województw

Lis znów wścieka się na Hołownię. "Idź już chłopcze w cholerę, bo już żałosny i nudny jesteś"

Cały internet to widział. Teraz Kristin Cabot straciła pracę

Groźny wirus u bram Rzymu. Gubernator prosi, by nie panikować...

Lewandowski składa wniosek do prokuratury o przesłuchanie Hołowni. Chodzi o ujawnienie nacisków, by przeprowadził zamach stanu

"Zróbcie wszystko, by nie doszło do Zgromadzenia Narodowego". Poseł Polski 2050 wyznaje, że domagano się od niej udziału w zamachu stanu [WIDEO]
