Przejdź do treści
21:02 Warszawa: W czwartek TK ma zająć się rozporządzeniem MEN o jednej godzinie religii lub etyki tygodniowo
20:07 USA: Stany Zjednoczone potwierdziły we wtorek doniesienia mediów o wstrzymaniu przekazywania Ukrainie części pocisków do systemów obrony powietrznej
19:00 CBOS: Tylko 32 proc. Polaków popiera rząd, 47 proc. jest przeciw - rekordowy poziom sprzeciwu wobec gabinetu Donalda Tuska w najnowszym badaniu
17:21 NBP: Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych
16:20 Marszałek Sejmu Szymon Hołownia: Zgromadzenie Narodowe zostanie zwołane na 6 sierpnia na godz. 10.00
14:57 Łódź: radni uchwalili zakaz sprzedaży alkoholu na siedmiu osiedlach w Łodzi. Alkoholu nie będzie można sprzedawać od godz. 22 do 6 we wszystkich punktach handlowych poza lokalami gastronomicznymi
Zaproszenie Jutro (3.07) Elżbieta Witek, wiceprezes PiS, weźmie udział w konferencji dot. bezpieczeństwa na granicy PL-DE (godz. 12:30), a następnie przeprowadzi kontrolę poselską w SG w Zgorzelcu (godz. 13:15)
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Rekordowa oglądalność "The Soviet Story" w Telewizji Republika. 21 września po raz kolejny film zostanie pokazany na naszej antenie ZAPRASZAMY!

Źródło: Materiały prasowe

Film, który wywołał falę protestów w putinowskiej Rosji, zostanie kolejny raz pokazany na antenie Telewizji Republika. Już w środę, o godzinie 23:15 ZAPRASZAMY na antenę TV REPUBLIKA.

"The Soviet Story" ("Sowiecka Historia") to wstrząsający i poruszający dokument ukazujący nieludzką naturę totalitarnego komunizmu i bliskiego mu niemieckiego hitleryzmu. 

Pierwsza emisji filmu na antenie Telewizji Republika przyczyniła się do rekordowego udziału w rynku TV Republika. Dlatego nasi widzowie będą mogli jeszcze raz zobaczyć ten szokujący dokument.

Film zawiera wywiady z zachodnimi oraz rosyjskimi historykami, między innymi Normanem Davisem, Borysem Sokołowem, pisarzem Wiktorem Suworowem oraz Władimirem Bukowskim, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również ofiarami sowieckiego terroru.

To jedno z najwybitniejszych dzieł dokumentalnych, pokazującą prawdę o totalitaryzmach. 

Film zrealizował 34-letni łotewski reżyser Edwins Snore, który chciał pokazać najbardziej do dziś zakłamywany – i to nie tylko w Rosji, ale również na Zachodzie – temat w historii najnowszej. Reżyserowi udało się dotrzeć do źródeł wcześniej nieznanych. Odnalazł np. materiały z samych początków partii nazistowskiej, w których Goebbels mówi z najwyższym podziwem o Leninie, a Hitlera określa jako jego niemiecki odpowiednik. 

Film wywołał falę protestów w putinowskiej Rosji, które nie ograniczały się zresztą do ulicznych manifestacji. Protestowali politycy, organizowano konferencje prasowe, a programy informacyjne w rosyjskich telewizjach poświęciły filmowi czołówki. Histeria przetoczyła się przez Rosję pod hasłem: "Ręce precz od naszych dziadków", skandowanym przez uczestników demonstracji. Znaczy to, że spora część Rosjan odczuwa więź z mordercami z NKWD i tymi, którzy wydawali im rozkazy. Bo film jest potężnym w swej wymowie aktem oskarżenia właśnie wobec nich oraz tych, którzy stworzyli najpierw ideologię, a potem najbardziej krwawy system w historii ludzkości. 

"Gazeta Polska", niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Bodnar zapowiedział konsekwencje prawne w stosunku do obrońców granicy

Zła passa Tuska trwa. Aż 58 proc. nie chce go jako premiera

Nowy tor Stegny w Warszawie – znamy zwycięski projekt kompleksu łyżwiarskiego

Tusk udaje kontrole na granicy. Rzeczywistość jest inna

PILNE: Na warszawskim Grochowie płonie stacja energetyczna

Wiśniewski znów zrobił SHOW! Jubileusz Ich Troje w Sopocie: nowa płyta, Mandaryna na scenie i... pełna widownia byłych żon!

Wieczysta Kraków zatrzymuje liderów. Pazdan i Pietrzak z nowymi kontraktami

Pełczyńska-Nałęcz: Zróbmy wreszcie prawdziwą zmianę. Odpartyjnijmy TVP i SSP

Berlin już odesłał 1300 migrantów. Polska ich przyjęła bez słowa

Lech dopina transfer wychowanka – Gumny znów w Kolejorzu

Hańba, nie honor? Burza po tytule dla byłego aparatczyka PZPR

Karolina Malinowska wspomina trudne dzieciństwo. "Nie jadłam obiadu przez trzy miesiące"

Leverkusen wykupuje Quansaha z Liverpoolu za rekordową kwotę. Nowy lider obrony Bayeru!

TYLKO U NAS

PILNE: Tusk chce wysłać wojsko na granicę. Szykowane są jednostki WOT!

Sąd nie miał litości! 17 lat więzienia za kradzież piłki z autografem Neymara

Najnowsze

Bodnar zapowiedział konsekwencje prawne w stosunku do obrońców granicy

PILNE: Na warszawskim Grochowie płonie stacja energetyczna

Wiśniewski znów zrobił SHOW! Jubileusz Ich Troje w Sopocie: nowa płyta, Mandaryna na scenie i... pełna widownia byłych żon!

Wieczysta Kraków zatrzymuje liderów. Pazdan i Pietrzak z nowymi kontraktami

Pełczyńska-Nałęcz: Zróbmy wreszcie prawdziwą zmianę. Odpartyjnijmy TVP i SSP

Zła passa Tuska trwa. Aż 58 proc. nie chce go jako premiera

Nowy tor Stegny w Warszawie – znamy zwycięski projekt kompleksu łyżwiarskiego

Tusk udaje kontrole na granicy. Rzeczywistość jest inna