Przejdź do treści
22:15 Warszawa: W Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Raport ICCT: Nawet 40 Polaków wspiera tzw. Państwo Islamskie

Źródło: FLICKR.COM/ DAY DONALDSON/CC BY 2.0

Międzynarodowe Centrum Antyterroryzmu (ICCT) opublikowało raport, z którego wynika, że nawet 40 Polaków mogło wyjechać na Bliski Wschód, by wesprzeć organizacje terrorystyczne w Syrii i Iraku.

ICCT oszacowało, ilu obywateli krajów europejskich wyjechało, by wesprzeć dżihadystów. Z danych zgromadzonych w raporcie wynika, że od 20 do 40 polskich obywateli dołączyło do radykalnych ugrupowań. Raport zaznacza także, że większość z tych osób ma podwójne obywatelstwo.

Na razie udało się ustalić tożsamość trzech osób. Są to obywatele polski posiadający także paszporty niemieckie. Wszyscy przebywali w krajach arabskich. Dwoje z nich to rodzeństwo. Mężczyzna zginął w walkach w Iraku, natomiast jego siostra została skazana za pomoc finansową tzw. Państwu Islamskiemu. Trzecia osoba była odpowiedzialna za samobójczy atak w Iraku – wynika z doniesień medialnych.

Raport ICCT wskazuje, że kraje, z których wyjechało najwięcej osób, by pomóc tzw. Państwu Islamskiego to Francja (900 osób), Niemcy (720 osób), Wielka Brytania (700 osób), a także Belgia, Szwecja i Holandia.

W raporcie widnieją również kraje, w których nie odnotowano żadnego przypadku wsparcia dla tzw. Państwa Islamskiego. Wśród nich znalazła się Litwa, Czechy oraz Rumunia. 

 

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zatrzymano Czeczena mieszkającego w Polsce. Wspierał Państwo Islamskie?

Państwo Islamskie użyje broni biologicznej i nuklearnej? NATO: Obawy są uzasadnione

 

 

rmf24.pl

Wiadomości

Racewicz obnaża hipokryzję „elyty”. Stanęła za nią murem!

Portugalia: ponad 1,6 mln imigrantów. Będzie pół miliona więcej!

Wtargnął na posesję Trumpa, aby poślubić jego wnuczkę

Ironiczna odpowiedź USA na groźby Miedwiediewa

Korea Płd.: PKW zatwierdziła oficjalnie nowego prezydenta

Niemiecki polityk zapowiada ukaranie Polski za wybór Karola Nawrockiego

USA: cła idą od dziś w górę o 50 procent

Prokuratura Bodnara zatrzymała naczelniczkę CBA. W tle Pegasus

Poseł Czarnek tłumaczy wyjście z porannego wywiadu w Trójce

Dzisiaj Informacje Telewizja Republika 03.06.2025

Burza refleksyjna. Dlaczego zwycięstwo Nawrockiego tyle znaczy?

Śliwka: szeregowi członkowie PSL popierali Nawrockiego

Polki z awansem do Dywizji A! W trakcie meczu padł rekord

Bodnar mówi NIE rządowi technicznemu i prezentuje listę „afer” PiS. Matecki ostro odpowiada

OBWE ostro o problemach, które wystąpiły w trakcie kampanii

Najnowsze

Racewicz obnaża hipokryzję „elyty”. Stanęła za nią murem!

Korea Płd.: PKW zatwierdziła oficjalnie nowego prezydenta

Niemiecki polityk zapowiada ukaranie Polski za wybór Karola Nawrockiego

USA: cła idą od dziś w górę o 50 procent

Prokuratura Bodnara zatrzymała naczelniczkę CBA. W tle Pegasus

Portugalia: ponad 1,6 mln imigrantów. Będzie pół miliona więcej!

Wtargnął na posesję Trumpa, aby poślubić jego wnuczkę

Ironiczna odpowiedź USA na groźby Miedwiediewa