Quo vadis Europo? Saryusz-Wolski w Republice: to jest pełzająca centralizacja [wideo]
To, co się obecnie dzieje w Unii Europejskiej to jest szeroki i daleko idący zamysł stworzenia wielkiej przestrzeni politycznej od Lizbony do Władywostoku, uważa europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. Gość Tomasza Sakiewicza w programie "Polityczna kawa" ocenił, że "to jest pełzająca centralizacja przez superpaństwo, trudno dostrzegalna przez obywatela". Jego zdaniem wszystko dzieje się przez celowe znieczulanie ludzi przez media. Zauważył też, że obecnie kurs niemiecki względem Chin się rozjechał. "Wydaje się całkiem rozbieżny od kursu amerykańskiego. Nastąpiło pewne pęknięcie".
Zobaczcie całą rozmowę.
Telewizja Republika
Komentarze
Najnowsze
Bąkiewicz: wydarzenia z Berlina trafią do prokuratury niemieckiej i polskiej
Tusk kopiuje argumenty niemieckiego publicysty? Chodzi o spór o Ukrainę i UPA
Kamiński zwraca Ukrainie odznaczenia. Mocne słowa o Wołyniu i polityce Kijowa