Przetrwała okupację, bombardowanie i powstanie, poległa w dzikiej reprywatyzacji

Powołany na świadka przed oblicze Komisji Weryfikacyjnej Bogdan Oślak- ostatni lokator kamienicy przy Noakowskiego 16 złożył dziś zeznania. Opowiedział o nieprawidłowościach, ogromnych stratach materialnych i moralnych. Jedna rzecz wyjątkowo poruszyła wszystkich na sali.
Bogdan Ośnak był ostatnim lokatorem Noakowskiego 16. On najdłużej wytrzymał wobec nieuczciwych działań właścicieli zreprywatyzowanej kamienicy.
(źródło: Komisja Weryfikacyjna)
Były lokator zeznając przed Komisją Weryfikacyjną, powiedział: „cierpienie ludzkie nie ma ceny. Nie ma kary dla tych, którzy to cierpienie spowodowali i nie potrafili go zatrzymać. Spowodowano nieodwracalne straty moralne i materialne”.
Najbardziej poruszające były słowa odnośnie Kapliczki stojącej na terenie dziedzińca. Stała tam od 1910 roku. Świadek powiedział, że owa kapliczka, przetrwała okupację niemiecką, bombardowania i Powstanie Warszawskie. Zniszczona została po dzikiej reprywatyzacji.
Świadek, ostatni lokator #Noakowskiego16: Na dziedzińcu zniszczono kapliczkę, która stała tam od 1910 r., przetrwała okupację niemiecką, bombardowania i Powstanie Warszawskie #KomisjaWeryfikacyjna
— KomisjaWeryfikacyjna (@KW_GOV_PL) 5 grudnia 2017
Tak wyglądała ponad stuletnia kapliczka na dziedzińcu kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Przetrwała okupację niemiecką i sowiecką. Nie przetrwała reprywatyzacji. W 2007 r. nowy właściciel rozjechał ją ciężarówką. pic.twitter.com/uVvITCBIff
— Karol Jałtuszewski (@kJaltuszewski) 5 grudnia 2017
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Koalicja 13 grudnia balansuje nad przepaścią. Hołownia ma żądanie, które Tusk traktuje jako "szantaż"
Prof. Piotrowski: Sędziowie mogą dokonać oceny, czy rozporządzenie ministra jest zgodne z Konstytucją
"Sąd dokonał nieuprawnionej merytorycznej oceny zgromadzonych w sprawie dowodów". Jest ruch prokuratury ws. Nowaka
„Friz & Wersow. Miłość w czasach online” miało być hitem, a wyszła katastrofa. Drugi najgorzej oceniany polski film w historii!
Ostrzegała przed ginekologiem-aborterem, została skazana. Teraz będzie prosić prezydenta o ułaskawienie
Najnowsze

KRS skierowała do Trybunału Konstytucyjnego rozporządzenie Żurka dotyczące przydziału spraw sędziom

W czwartek i piątek odbędzie się oficjalna wizyta Karola Nawrockiego w Estonii

Prof. Piotrowski: To jest ostentacyjne łamanie prawa przez ministra sprawiedliwości
