Przejdź do treści
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Przesłuchanie nastolatka ws. zabójstwa 13-letniej Patrycji

Źródło: pixabay.com/leo2014

15-latek spędził noc w policyjnej izbie dziecka. Został zatrzymany w związku z zabójstwem 13-letniej Patrycji. Dzień po zabójstwie nastolatek skończył 15 lat i nie podlega odpowiedzialności karnej. Dziś zostanie przesłuchany w obecności rodzica.

Chłopak będzie odpowiadał przed sądem jako nieletni. Zgodnie z zasadami Kodeksu karnego osoba, która nie ukończyła 17. roku życia, nie odpowiada za przestępstwo. Jednak w sprawach takich jak zabójstwo, zbrodnia gwałt zbiorowy lub porwanie do odpowiedzialności karnej może być pociągnięty 15-latek.

Wczoraj chłopak ujawnił miejsce, w którym znajdowało się ciało 13-letniej Patrycji. Dziś zostanie przesłuchany w obecności rodzica.

Chłopak powiedział, że Patrycja po kłótni wsiadła do autobusu i od tego czasu nie mieli ze sobą kontaktu. Jednak policjanci dotarli do świadka, który widział ich razem w autobusie. 

- To był moment zwrotny - powiedziała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Nastolatek przyznał, że wsiadł z Patrycją do autobusu, a potem udali się na spacer i ktoś ich napadł. Ciało Patrycji zostało odnalezione w Piekarach Śląskich. Było przykryte kartonem.

Sprawca zadał Patrycji liczne rany kłute. Użył noża, ale narzędzia zbrodni nie zostały jeszcze odnalezione.
Nie została również przeprowadzona sekcja zwłok dziewczyny. 

Śledztwo w sprawie śmierci 13-letniej Partycji prowadzi piekarski wydział Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach.

RMF FM

Wiadomości

powodzie w USA

Pogoda paraliżuje Stany Zjednoczone

Silny wiatr wpycha wody z zalewu do rzeki. Miasto szykuje sią na najgorsze

„Times”: jeśli ten rok nie przyniesie pokoju, działania wojenne osłabną

Potężne wichury nad Finlandią. Laponia odwołała loty

Tak Poznań przywitał prezydenta. A jak Szłapkę i reprezentanta Czarzastego?

Gosek o balonach z Białorusi: Tusk nadal nie wie, co się wydarzyło

Zmiany w obronie Realu? Przyszłość jednego z liderów stoi pod znakiem zapytania

O godz. 23:45 zapraszamy do Republiki na program "Odbudowani". Gościem będzie reżyser Jan Sobierajski

Ferie z WOT 2026 – Start! Zamiast nudy – wojskowe wyzwanie i prawdziwa przygoda

Polak na scenie z legendą rapu! Jimek zrobił SHOW u boku Snoop Dogga

Lewandowski wyjaśnia, dlaczego nie pożyczył Grosickiemu pieniędzy: „Nie chciałem pogłębiać problemu”

Kanada zamierza przekazać Ukrainie dodatkowe 2,5 mld dolarów pomocy

„Jakby wróciły dawne święta”. Wigilia u nazaretanek na Mokotowie

Kowalski: rząd Tuska nie zdał egzaminu! Na teren Polski wlatują jakieś balony, a oni milczą

Turniej Czterech Skoczni: Prevc i Kobayashi głównymi faworytami

Najnowsze

powodzie w USA

Pogoda paraliżuje Stany Zjednoczone

Tak Poznań przywitał prezydenta. A jak Szłapkę i reprezentanta Czarzastego?

Gosek o balonach z Białorusi: Tusk nadal nie wie, co się wydarzyło

Zmiany w obronie Realu? Przyszłość jednego z liderów stoi pod znakiem zapytania

O godz. 23:45 zapraszamy do Republiki na program "Odbudowani". Gościem będzie reżyser Jan Sobierajski

Elbląg przygotowuje się na cofkę

Silny wiatr wpycha wody z zalewu do rzeki. Miasto szykuje sią na najgorsze

wojna na Ukrainie

„Times”: jeśli ten rok nie przyniesie pokoju, działania wojenne osłabną

wichury w Finlandii

Potężne wichury nad Finlandią. Laponia odwołała loty