Przedstawienie na dzień dziecka w Kępnie. Youtube zablokował komentarze
Przedstawienie, które zaprezentowano w jednym z przedszkoli w Kępnie, odbija się szerokim echem. Podczas prezentacji "Murzynek Bambo" bohaterowie z pomalowanymi na czarno twarzami tańcują w rytm bębnów. Nie zabrakło komentarzy stwierdzających, że to rasizm i szerzenie stereotypów.
Podczas przedstawienia recytowany i odgrywany był także wierszyk pt. "Murzynek Bambo" autorstwa Juliana Tuwima. Został on opublikowany w 1935 roku. Dziś z pewnością taka treść nie ujrzałaby światła dziennego.
Internet blokuje
Pod filmikiem na YouTube zablokowano możliwość komentowania. Pojawiło się jednak przeszło 460 łapek w dół przy nieco ponad 180 w górę).
Komentarze internautów możemy przeczytać na Facebooku Radia SUD.
- Przykro mi, że dorośli nie są świadomi, jak szkodliwe i obraźliwe jest ich zachowanie - ubolewa jedna z internautek.
- Totalna ignorancja problemów czarnoskórych - pisze kolejna.
- Boi się że się wybieli...- chociaż ten fragment mogliście sobie darować. Jeżeli tak uczymy tolerancji gratuluję... - stwierdza komentujący.
- Jakaś resztka nadziei, że może właściwie nic się nie stało, że może to nie jest prawda. Że może... - podsumowuje.
Wiadomości
Wielkie koncerny pod lupą. Minister ds. sił lądowych Stanów Zjednoczonych ujawnia kulisy drogich zakupów zbrojeniowych
Wstrząsające słowa Kołakowskiej o jej związku. „Przez lata utrzymywał mnie na smyczy”. Karolak odpowiedział jednym słowem.
Najnowsze
Śliwka o Czarzastym na fotelu Marszałka Sejmu: To jest dla mnie scenariusz niezbyt przyjemny
Józef Piłsudski Pierwszym Marszałkiem Polski. 105 lat od historycznej uroczystości
Wielkie koncerny pod lupą. Minister ds. sił lądowych Stanów Zjednoczonych ujawnia kulisy drogich zakupów zbrojeniowych