Protesty miały sens. Trzaskowski skapitulował i ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadecydował, że ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni, a nie – jak zapowiadano – trzy dni.
"Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął i będzie podtrzymywany przez 63 dni. Taka jest decyzja prezydenta Warszawy" – powiedziała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth.
Według wcześniejszych zapowiedzi ogień miał płonąć tylko trzy dni, a przez resztę czasu naturalny blask miała zastąpić iluminacja. Ogień miał płonąć 1 sierpnia i 2 października, czyli w rocznicę wybuchu i upadku powstania warszawskiego, a także 27 września, w rocznicę kapitulacji Mokotowa. Dzielnicowi urzędnicy taką decyzję tłumaczyli skargami mieszkańców i ekologią. Jednak więcej protestujących było za tym, by ogień płonął 63 dni.
W tym roku po raz pierwszy obchody odbędą się na zmodernizowanym kopcu i w parku Akcji "Burza". Kopiec to zwałowisko gruzów ze zburzonej przez Niemców Warszawy. Na jego szczycie jest odnowiony symbol Polski Walczącej zamontowany na nowym cokole.
Polecamy Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego
Wiadomości
Skargi związane z nieprawidłowościami w Prokuraturze Krajowej przyjęte w Europejskim Trybunale Praw Człowieka
Bogucki o szansach prezydenckich projektów ustaw: są projekty aspiracyjne, które łączą wiele środowisk
Najnowsze

Klaudia i Walentyn z „Rolnik szuka żony” wzięli ślub! Na ceremonii pojawiła się Marta Manowska"

Znany dziennikarz odchodzi z Wirtualnej Polski. Internauci pytają o powody

Siatkarze na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Świata
