Przejdź do treści
22:01 Ukraina: siedem osób zginęło w rosyjskim ataku na infrastrukturę portową obwodu odeskiego
21:50 Watykan: ponad 32 mln pielgrzymów w Rzymie od początku Roku Świętego
21:20 Lubelskie: zderzenie 10 aut na S19 w Modliborzycach, trasa do Rzeszowa jest zablokowana
20:45 Kraków: napad na salon jubilerski w Nowej Hucie
20:10 Przydacz o ewentualnej wizycie Nawrockiego na Ukrainie: będziemy myśleć, gdy będzie ku temu powód
19:36 Wielka Brytania: Papież mianował nowego prymasa Anglii i Walii
19:02 Świętokrzyskie: koniec utrudnień po wypadku na DK9
Republika Republika zaprasza naszych widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Prokuratura sprawdzi kto ujawnił notatkę polskiej ambasady w Waszyngtonie

Źródło: Twitter

– Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie mające wyjaśnić okoliczności ujawnienia treści notatki polskiej ambasady w Waszyngtonie. Na razie prowadzone są czynności sprawdzające – powiedział rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej, Łukasz Łapczyński.

Przypominamy: portal Onet opublikował jakiś czas temu informację jakoby Amerykanie mieli wprowadzić sankcje wobec polskich władz: prezydenta i premiera. Powodem miało być przyjęcie zmian w ustawie o IPN. Onet poinformował, że dowodem na istnienie ultimatum była notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego.

Wszystkie te doniesienie okazały się fake newsem. Rzecznika departamentu Stanu zdementowała te informacje: – Doniesienia mediów o zawieszeniu przez USA stosunków z Polską i inne tego typu wiadomości „są po prostu fałszywe”.

W środę MSZ podało, że opisany w publikacji portalu Onet dokument o sygnaturze Z-99/2018 jest dokumentem niejawnym. Podkreślono, że resort podjął działania w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przeciwko ochronie informacji określonego w art. 266 Kodeksu karnego. W czwartek MSZ skierowało zawiadomienie do warszawskiej prokuratury okręgowej.

W środę premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że doniesienia na temat zawieszenia współpracy okazały się nieprawdziwe:

– Ktoś został wprowadzony w błąd. Ze swojej strony mogę jak najbardziej potwierdzić dementi amerykańskiego Departamentu Stanu – podkreślił.

 

 

niezalezna.pl

Polecamy Sejm

Wiadomości

Edukacja

Weto do ustawy oświatowej, uwagi do podstawy programowej

Czesi nie wdrożą ETS2. Szukają sojuszników, żeby zlikwidować system

Spurs wygrywają z Wizards. Historyczne triple double Doncicia

Polskie obywatelstwo tylko dla zasymilowanych – Sejm debatuje nad zaostrzeniem kryteriów

Z poszkodowanego stał się oskarżonym. Michał Dworczyk z zarzutami

Projekt podwyżki akcyzy na alkohol znowu trafi na biurko prezydenta

Joński bezpardonowo atakuje prezydenta Nawrockiego. Internauci ostro mu odpowiadają

Niemieckie służby z nowymi uprawnieniami. Na liście jest nawet sabotaż!

Przemysław Czarnecki szykuje się na do walki MMA. Czy będzie walczył z Piotrem Korczarowskim?

Spłonęła kawiarnia na Krupówkach. Dwie osoby nieprzytomne

Eksperci alarmują: TSUE przekracza swoje kompetencje ws. Trybunału Konstytucyjnego

Leśkiewicz: niebawem sprawdzimy czy deklaracje Zełenskiego ws. Wołynia się sprawdzą

Aluron Zawiercie w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata

Prezydent Trump podpisał ważny dokumenty ws. amerykańskich baz w Polsce

Zełenski wygłosi w Sejmie przemówienie. Polska może pomóc przy wyborach na Ukrainie

Najnowsze

Edukacja

Weto do ustawy oświatowej, uwagi do podstawy programowej

Z poszkodowanego stał się oskarżonym. Michał Dworczyk z zarzutami

Projekt podwyżki akcyzy na alkohol znowu trafi na biurko prezydenta

Joński uderza w Nawrockiego. Internauci odpowiadają ostro

Joński bezpardonowo atakuje prezydenta Nawrockiego. Internauci ostro mu odpowiadają

Niemieckie służby z nowymi uprawnieniami. Na liście jest nawet sabotaż!

Czesi nie wdrożą ETS2. Szukają sojuszników, żeby zlikwidować system

Spurs wygrywają z Wizards. Historyczne triple double Doncicia

Polskie obywatelstwo tylko dla zasymilowanych – Sejm debatuje nad zaostrzeniem kryteriów