Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
07:32 Armia izraelska poinformowała, że zidentyfikowała drugą falę pocisków wystrzelonych z Iranu w kierunku terytorium Izraela
05:59 Papież Leon XIV w trzecim dniu wizyty w Hiszpanii jako pierwszy w historii zwierzchnik Kościoła katolickiego wygłosi w poniedziałek przemówienie w parlamencie tego kraju
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Poznań zaprasza na spotkanie z posłem Januszem Kowalskim i konstytucjonalistą dr. Oskarem KIDĄ. 8 czerwca, godz. 18:00. Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Elbląg i poseł Teresa Wilk zapraszają na spotkanie z legendą Solidarności Adamem Borowskim. 9 czerwca, godz. 17:00, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego filia w Elblągu, ul. Stoczniowa 10
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Jelenia Góra zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem. 10 czerwca, godz. 18:00, aula w domu katechetycznym, ul. Mikołaja Kopernika 1, Jelenia Góra
Wydarzenia Informujemy, że powstał 565. Klub „Gazety Polskiej” w Hajnówce (woj. podlaskie)
Wydarzenia Informujemy, że reaktywował się Klub "Gazety Polskiej" Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie)
Wydarzenie Klub ,,Gazety Polskiej” Ciechanów zaprasza na spotkanie z Posłem do PE Jackiem Ozdobą, Senatorem RP Krzysztofem Bieńkowskim, 12 czerwca, godz. 17.00, ul. Mickiewicza 1, Ciechanów, Sala NSZZ Solidarność
Wydarzenie Klub ,,Gazety Polskiej” zaprasza na spotkanie z Posłem do PE Jackiem Ozdobą, Senatorem RP Krzysztofem Bieńkowskim, 12 czerwca, godz. 19.00, ul. Witosa 1, Chorzele, Strażnica OSP
Wydarzenie ROG zaprasza na Marsz Pamięci w Auschwitz. 86. rocznica transportu Polaków. 14 czerwca, 12:00, Plac przed dworcem PKP Oświęcim
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.
Wydarzenie 16 czerwca o g. 12.00 przy kościele św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu odbędzie się uroczystość odsłonięcia Pomnika żołnierzy PZW Obwód "Maria"
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Odolanów zaprasza na uroczystość 80. rocznicy śmierci Jana Kempińskiego 21 czerwca, godz. 13:30 pod Pomnikiem Pamięci Bitwy pod Odolanowem

Prognoza na niedzielę. Pochmurno, możliwy deszcz, burze i grad

Źródło: Fot. Canva

Dziś zachmurzenie będzie początkowo małe i umiarkowane, następnie wzrastające do dużego. Możliwe opady deszczu, a na wschodzie, południu i zachodzie wystąpią burze; możliwy grad.

Jak informuje Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę początkowo zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, ale w ciągu dnia powoli będzie wzrastać do dużego. Miejscami – niemal w całym kraju – pojawiać się będą opady deszczu. Na wschodzie, południu i zachodzie wystąpią burze, podczas których może padać grad. Suma opadów w trakcie burz wyniesie do 25 mm.

- W niedzielę znów pogoda będzie dynamiczna. W trakcie burz porywy wiatru mogą osiągnąć 70 km/h. Będzie cieplej – od 25 st. C na północy, do 29 st. C na wchodzie kraju. Jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich trochę chłodniej – od 23 do 25 st. C – prognozuje synoptyk.

Instytut wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatów: bialskiego, biłgorajskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego. Obejmuje ono także powiaty: krasnostawski, łęczyński, parczewski, świdnicki, tomaszowski, włodawski i zamojski.

Jak podaje IMGW, na tych terenach obserwowane są i będą burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy także grad.

W dzień miejscami przelotne opady deszczu, a na wsch., płd. i zach. również burze⛈ z gradem. Suma opadów do 25 mm.
????Temp. od 25°C do 29°C, nad morzem i w obszarach podgórskich od 23°C do 25°C.
????Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wsch. W czasie burz porywy do 70 km/h. pic.twitter.com/Cn052gUIlF

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) July 11, 2021

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, w ciągu dnia wzrastające stopniowo do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie, południu i zachodzie również burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz do 25 mm, na południu lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na północy do 29 st. na wschodzie; nad morzem i w obszarach podgórskich od 23 st. do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, z okresowymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów w czasie burz do 25 mm, zwłaszcza na zachodzie i południu. Lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 14 st. na Podhalu do 19 st. na wschodzie i nad morzem. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze,lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz do 30 mm, zwłaszcza na południu i w centrum. Temperatura maksymalna od 27 st. na północnym zachodzie do 31 st. w centrum i na wschodzie; nad morzem i w obszarach podgórskich od 24 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

PAP