Przejdź do treści
05:30 Hiszpańska „La Vanguardia”: pomimo znacznego spadku nielegalnej imigracji problem nie zniknie
04:32 Hiszpańśka agencja meteorologiczna: fala upałów potrwa dłużej, niż zakładano
22:26 Jemen: Statek, na którego pokładzie znajdowało się 154 etiopskich migrantów, zatonął w niedzielę u wybrzeży jemeńskiej prowincji Abyan. W katastrofie zginęło co najmniej 68 osób, a 74 uznano za zaginione
22:07 Wielka Brytania ogłosiła w niedzielę, że osobom reklamującym w serwisach społecznych nielegalne przekraczanie granicy lub sprzedaż fałszywych paszportów grozi kara do pięciu lat więzienia. Ma to pomóc w zawalczeniu gangów zajmujących się przemytem ludzi
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Prof. Rudnicki za szybkim zniesieniem wiz. "Nie powinniśmy się o to prosić. To nas powinni zapraszać do USA"

Źródło: fot. Igor Smirnow/ KPRP

Jak mówił kandydat PiS na senatora prof. Marek Rudnicki w rozmowie z red. Dorotą Kanią, Donald Trump powinien zamknąć sprawę zniesienia wiz dla Polski. – Dawaliśmy naszą krew w Afganistanie i Iraku, wszędzie tam, gdzie Amerykanie prosili o wsparcie. Przyjaciel nie powinien zamykać drzwi przed nosem – podkreślił na antenie Polskiego Radia 24.

Cieszę się, że mogę donieść, że Polska zbliża się do spełnienia kryteriów objęcia programem ruchu bezwizowego. Jak dziś mówiłem, kiedy zakończy się ten proces, jesteśmy gotowi bardzo szybko objąć Polskę tym programem – mówił podczas swojej wizyty w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence. 

Jak wskazał prof. Marek Rudnicki, „wizy to Stanów Zjednoczonych powinny być zniesione”. – To krępująca dla nas sprawa, nie powinniśmy się o to prosić. To nas powinni zapraszać do USA – dodał na antenie PR24.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na senatora wspomniał wizytę Donalda Trumpa u Polonii. Jak wskazał, „był ciepło witany”.

„Teraz byłem w Białym Domu, podczas wizyty prezydenta Dudy i też widziałem ich relacje, jak one się odbywają. Jako członek społeczności mogę powiedzieć, że my jesteśmy dumni z tego, że prezydent Trump tak dobrze mówi o Polsce,ale też czekamy na konkretne kroki. Odczuwamy, że nasze środowisko polonijne w dużej mierze wpłynęło, a niektórzy mówią, że ono właśnie zdecydowało o wyborze prezydenta USA w tych kluczowych stanach, w których są Polacy i oni gremialnie głosowali na Donalda Trumpa" – tłumaczył.

Prof. Marek Rudnicki w PR 24: dzięki głosom Polonii w kluczowych stanach, Donald Trump został prezydentem USA

— Dorota Kania (@DorotaKania2) September 3, 2019

 

Zaznaczył, że prezydent Trump coraz więcej mówi o sprawach polskich. – Są działania, by ponownie przyjechał do środowisk polonijnych w ciągu najbliższych miesięcy – podał. Prof. Rudnicki uważa, że wizyta Mikea Pencea zmieni percepcję środowisk amerykańskich do Polski. – Nie mamy się czego wstydzić. Odnieśliśmy sukces, staliśmy się partnerem zamorskich przyjaciół – podsumował.

Polskie Radio 24

Wiadomości

Elon Musk wzywa Irlandię i inne kraje do opuszczenia UE. Po decyzji TSUE

Dramat dzieci w Gazie: zamiast mleka – piasek, pasza i zioła

Wulkan Kraseninnikov na Kamczatce obudził się po blisko pięciu wiekach

Superinteligencja od Mety. Rewolucja w okularach

Tragedia w Stambule: Brytyjczyk zmarł podczas przeszczepu włosów

Wyspy zagrożone overtourismem. Obłożą turystów nowym podatkiem

Chiny będą stać z boku. To może im zaszkodzić

Polska mistrzyni odpadła z WTA 1000 w Montrealu

Exodus Demokratów do Ilinois. Dlaczego uciekają z Teksasu?

W Wyspy Brytyjskie uderzy Floris. Możliwy paraliż komunikacji

Nowy raport ONZ o tym, że mało kto czyta… raporty ONZ

Kolejna obietnica wyborcza, której nie zrealizuje ekipa Tuska? Kropiwnicki atakuje część prokuratorów

Kim jest Gawłowski? Kiedyś prominentny polityk, dziś skazaniec

Cieszyński: Tusk jest pod ścianą. W Pabianicach błagał zwolenników, aby uznali wynik wyborów

Instytut Pamięci Narodowej przypomina o bardzo ważnej rocznicy

Najnowsze

Elon Musk wzywa Irlandię i inne kraje do opuszczenia UE. Po decyzji TSUE

Tragedia w Stambule: Brytyjczyk zmarł podczas przeszczepu włosów

Wyspy zagrożone overtourismem. Obłożą turystów nowym podatkiem

Chiny będą stać z boku. To może im zaszkodzić

Polska mistrzyni odpadła z WTA 1000 w Montrealu

Dramat dzieci w Gazie

Dramat dzieci w Gazie: zamiast mleka – piasek, pasza i zioła

Wulkan Kraseninnikov na Kamczatce obudził się po blisko pięciu wiekach

Superinteligencja od Mety. Rewolucja w okularach