Przejdź do treści
09:48 NATO: trwają przygotowania do przekazania Ukrainie dodatkowych systemów Patriot
09:29 Reuters: grupy hakerskie powiązane z Chinami atakują tajwański przemysł półprzewodników
08:56 Korea Południowa: Sąd Najwyższy uniewinnił szefa Samsunga w sprawie głośnej fuzji
07:57 Irak: Około 50 zabitych i rannych w pożarze centrum handlowego
07:56 Śląskie: Zablokowana S52 w stronę Bielska-Białej po śmiertelnym wypadku
07:25 IMGW: burze, deszcz i wiatr na północnym zachodzie i południu kraju
07:00 USA: Groźne burze - mężczyzna zginął od uderzenia pioruna, kilkanaście osób rannych
05:35 Warszawa: Od czwartkowego poranka podziemna kolejka na linii M1 zatrzymuje się już na stacji Racławicka
03:42 USA: Służby przejęły opiekę nad 21 dziećmi urodzonymi przez surogatki dla pary z Kalifornii
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Prof. Płatek: W więzieniach najczęściej siedzą wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Mocny komentarz Ziemkiewicza

Źródło: Telewizja Republika

– Pani Płatek słynie z absurdalnych wypowiedzi. Teraz mówi coś, co jest oczywistą nieprawdą. W więzieniach, gdzie głosuje się w okręgach zamkniętych zawsze miażdżąco wygrywa Platforma Obywatelska i to na poziomie 60-70% - powiedział w rozmowie z portalem polskieradio24.pl Rafał Ziemkiewicz.

– W więzieniach najczęściej siedzą wyborcy Prawa i Sprawiedliwości – stwierdziła w TVN 24 prof. Monika Płatek, prawniczka i feministka.

Na uwagę, że więźniowie najczęściej głosują na Platformę Obywatelską oceniła, że po trafieniu za kratki „być może zmieniają kierunek”.

Do sprawy w rozmowie z portalem polskieradio24.pl odniósł się  publicysta Rafał Ziemkiewicz – Pani Płatek słynie z absurdalnych wypowiedzi. Teraz mówi coś, co jest oczywistą nieprawdą. W więzieniach, gdzie głosuje się w okręgach zamkniętych zawsze miażdżąco wygrywa Platforma Obywatelska i to na poziomie 60-70% - powiedział. – Prof. Płatek chcąc obrazić elektorat PiS trafiła "kulą w płot". Nie warto byłoby się zajmować tym co ma do powiedzenia gdyby nie fakt, że jeżeli Robert Biedroń spełni swoją przedwyborczą obietnicę wyborczą i nie weźmie mandatu eurodeputowanego, to w jego miejsce do Parlamentu jako reprezentatka Polski wejdzie właśnie pani Płatek. Na szczęście się na to nie zanosi - dodał. 

Polskie Radio 24

Wiadomości

Robią to coraz śmielej! Niemiecka gazeta pisze o "współwinie Polaków w czasie Holokaustu"

Tour de France: Abrahamsen wygrywa w Tuluzie, upadek Pogacara, Healy nadal liderem

Skandaliczny wpis Instytutu Pileckiego. Internauci w szoku! [KOMENTARZE]

Aktualna sytuacja na rynku ropy naftowej w USA

Usyk vs Dubois 2: Rewanż o niekwestionowane mistrzostwo wagi ciężkiej już w sobotę

Małgorzata Manowska zawiadamia prokuraturę. Chodzi o wybory prezydenckie

Zrobię wszystko, żeby wrócił. Obiecuje Jan Urban

Dziesiątki zabitych i rannych w pożarze centrum handlowego

Przez lata rozbawiała Polaków do łez. "To najsmutniejszy poranek..."

W piątek ruszają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy!

Dlaczego Sikorski skarży się na biskupów Papieżowi?

Zlikwidowano prorosyjską grupę hakerską NoName. Odpowiadała za cyberataki na kraje wspierające Ukrainę

Horror w Las Palmas: 17-latka podpalona przez imigranta

Agnieszka Holland: Tusk zarządza masą upadłościową koalicji

Surogatki urodziły parze 21 dzieci. Bo chcieli dużej rodziny...

Najnowsze

Robią to coraz śmielej! Niemiecka gazeta pisze o "współwinie Polaków w czasie Holokaustu"

Usyk vs Dubois 2: Rewanż o niekwestionowane mistrzostwo wagi ciężkiej już w sobotę

Małgorzata Manowska zawiadamia prokuraturę. Chodzi o wybory prezydenckie

Zrobię wszystko, żeby wrócił. Obiecuje Jan Urban

Dziesiątki zabitych i rannych w pożarze centrum handlowego

Tour de France: Abrahamsen wygrywa w Tuluzie, upadek Pogacara, Healy nadal liderem

Skandaliczny wpis Instytutu Pileckiego. Internauci w szoku! [KOMENTARZE]

Aktualna sytuacja na rynku ropy naftowej w USA