Przejdź do treści
22:15 Warszawa: W Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Prof. Legutko apeluje do Tajaniego o uczczenie Witolda Pileckiego

Źródło:

Przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Legutko zwrócił się z listem do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antoniego Tajaniego, w którym wzywa do uczczenia Witolda Pileckiego i nazwania jego imieniem jednej z sal w PE.

Ryszard Legutko przypomina, że w tym tygodniu Parlament Europejski organizuje specjalną sesję w związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Holokaustu a w poprzednich latach PE przyjął szereg rezolucji upamiętniających ofiary reżimów totalitarnych, które były odpowiedzialne za ludobójstwa na niespotykaną dotąd skalę, do których doszło w Europie w XX wieku.

 

„Uważam jednak, że nie uhonorowano dotąd należycie osób, które stawiały zdecydowany opór nazizmowi i komunizmowi, sprzeciwiając się ich okrutnym metodom działania. Dlatego chciałbym zaproponować uczczenie ich poprzez nadanie imienia Witolda Pileckiego sali PHS3C050 w Parlamencie Europejskim w Brukseli” - pisze Ryszarda Legutko.

 

W swoim liście przewodniczący EKR opisuje bohaterską postawę Pileckiego wobec dwóch reżimów: faszyzmu i komunizmu.

 

„Człowiek, który wykazał się tak wielką odwagą, zasługuje na upamiętnienie. Co więcej, wśród europejskich bohaterów trudno byłoby znaleźć jaśniejszy przykład wartości moralnych i oddania w walce z faszyzmem i komunizmem podczas jednego z najmroczniejszych okresów w historii Europy” - podkreślił Ryszard Legutko.

Telewizja Republika

Wiadomości

Portugalia: ponad 1,6 mln imigrantów. Będzie pół miliona więcej!

Wtargnął na posesję Trumpa, aby poślubić jego wnuczkę

Ironiczna odpowiedź USA na groźby Miedwiediewa

Korea Płd.: PKW zatwierdziła oficjalnie nowego prezydenta

Niemiecki polityk zapowiada ukaranie Polski za wybór Karola Nawrockiego

USA: cła idą od dziś w górę o 50 procent

Prokuratura Bodnara zatrzymała naczelniczkę CBA. W tle Pegasus

Poseł Czarnek tłumaczy wyjście z porannego wywiadu w Trójce

Dzisiaj Informacje Telewizja Republika 03.06.2025

Burza refleksyjna. Dlaczego zwycięstwo Nawrockiego tyle znaczy?

Śliwka: szeregowi członkowie PSL popierali Nawrockiego

Polki z awansem do Dywizji A! W trakcie meczu padł rekord

Bodnar mówi NIE rządowi technicznemu i prezentuje listę „afer” PiS. Matecki ostro odpowiada

OBWE ostro o problemach, które wystąpiły w trakcie kampanii

Zwycięstwo Nawrockiego komentowane w Białym Domu

Najnowsze

Portugalia: ponad 1,6 mln imigrantów. Będzie pół miliona więcej!

Niemiecki polityk zapowiada ukaranie Polski za wybór Karola Nawrockiego

USA: cła idą od dziś w górę o 50 procent

Prokuratura Bodnara zatrzymała naczelniczkę CBA. W tle Pegasus

Poseł Czarnek tłumaczy wyjście z porannego wywiadu w Trójce

Wtargnął na posesję Trumpa, aby poślubić jego wnuczkę

Ironiczna odpowiedź USA na groźby Miedwiediewa

Korea Płd.: PKW zatwierdziła oficjalnie nowego prezydenta