Prof. Kleiber: Wrześniowe referendum to nieporozumienie
 
  Myślę, że w przyszłości referenda będą odgrywały dużą rolą w dojrzałej demokracji. (…) Mają sens wtedy, gdy ci, którzy biorą w nich udział wiedzą o co chodzi – uważa były prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.
W rozmowie z TVP Info uczony stwierdził, iż zarządzone przez Bronisława Komorowskiego referendum to nie najlepszy pomysł.
– To referendum to nieporozumienie. Jest drogie, a poza tym są tam pytania, które są problematyczne – stwierdził.
Były doradca społeczny śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego był również pytany o ocenę roli Kościoła w Polsce. Prof. Kleiber powiedział, że jest to „instytucją o kolosalnej stabilność”. – (…) Potrzebny jest pewien ideowy i moralny wzorzec, wiele osób uważa, że Kościół taki wzorzec stanowi – ocenił.
Pytany o to, czy prezydent Andrzej Duda powinien odpowiedzieć na prośbę Ewy Kopacz i zwołać Radę Gabinetową prof. Kleiber stwierdził, że tak. – To mu nie zaszkodzi – dodał.
CZYTAJ TAKŻE:
Kierwiński o dopisywaniu pytań do referendum: Jedno wielkie oszustwo
Kopacz o politykach PiS: Pytania zawarte w tym referendum, są dla nich wyjątkowo niewygodne
Najnowsze
 
  
Chiny tracą oddech po cłach Trumpa. Gospodarka spowalnia, Pekin szuka ratunku
 
  
Nowy sponsor pomoże spłacić długi PZHL? Prezes Woźniak zapowiada odbudowę polskiego hokeja
 
  
Leon XIV uczci pamięć zmarłych. Papież odprawi Mszę na Campo Verano
 
  
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  