Proces "Sharksów" rozpoczęty. Prokurator wyłączył jawność posiedzenia

Przewód sądowy liderów słynnej bojówki skupiającej pseudokibiców Wisły Kraków ruszył przed tamtejszym sądem okręgowym. Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia.
"Misiek" i "Zielak" odpowiadają przed sądem w sumie za 188 przestępstw, w tym przemyt i handel narkotykami, rozboje, pobicia i przestępstwa karnoskarbowe.
Podczas rozprawy sąd - na wniosek prokuratury - zdecydował o wyłączeniu jawności . Oskarżeni swoje wyjaśnienia złożyli za zamkniętymi drzwiami; dziennikarze mogli wysłuchać skróconej wersji aktu oskarżenia.
Prokuratura zgromadziła materiał dowodowy m.in. dzięki współpracy niektórych podejrzanych, w tym oskarżonego Pawła M., który początkowo nie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, poszedł na współpracę z oskarżycielem publicznym i ujawnił kulisy działania kierowanej przez niego grupy.
Oskarżonym zarzuca się wprowadzenie do obrotu 2 ton narkotyków, a także przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu, porządkowi publicznemu, podrabianie dokumentów oraz działanie na szkodę majątkową Wisły Kraków.
Prokurator zapewnił, że "nie jest to koniec postępowania dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, skupionej wokół pseudokibiców Wisły Kraków".
Polecamy Rekonstrukcja rządu
Wiadomości
Najnowsze

IMGW ostrzega przed burzami. Zagrożonych nimi jest 12 województw

Lis znów wścieka się na Hołownię. "Idź już chłopcze w cholerę, bo już żałosny i nudny jesteś"

Cały internet to widział. Teraz Kristin Cabot straciła pracę

Groźny wirus u bram Rzymu. Gubernator prosi, by nie panikować...

Lewandowski składa wniosek do prokuratury o przesłuchanie Hołowni. Chodzi o ujawnienie nacisków, by przeprowadził zamach stanu

"Zróbcie wszystko, by nie doszło do Zgromadzenia Narodowego". Poseł Polski 2050 wyznaje, że domagano się od niej udziału w zamachu stanu [WIDEO]
