Przejdź do treści
18:20 W programie "Gość Dzisiaj" o godz. 20:20 w Telewizji Republika wystąpią dziś poseł Marek Jakubiak (Wolni Republikanie) i europoseł Maciej Wąsik (Prawo i Sprawiedliwość)
18:02 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zobowiązującą deweloperów do publikowania cen oferowanych przez nich mieszkań
17:00 Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu
15:50 "Stosowanie systemu Pegasus wobec Krzysztofa Brejzy (KO) nie było sprawą polityczną, dotyczyło kwestii organizowania przez władze Inowrocławia farmy trolli" - powiedział były szef CBA Ernest Bejda w piątek przed komisją śledczą ds. Pegasusa
14:30 Ernest Bejda: system Pegasus był wyłączony z procedury akredytacji, bo nie przetwarzał informacji niejawnych
14:16 Prezydent Andrzej Duda w rocznicę śmierci sierż. Sitka: jego ofiara pozostaje w naszej pamięci
14:10 Francja: Trzej obywatele Serbii oskarżeni o oblanie farbą synagog, być może w interesie Rosji
13:43 Pszczyna: Z Muzeum Zamkowego skradziono dwa rogi nosorożca
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademii Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Prezydent: Powstańcy styczniowi byli wielkim mitem czczonym w II RP

Źródło: Wikimedia Commons

– Powstańcy styczniowi byli wielkim mitem i byli czczeni w II RP. Z niezwykłym szacunkiem traktowano pamięć o powstaniu - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia wystawy "Niepodległa. Ojcowie Niepodległości" w Ciechocinku.

"To wystawa upamiętniająca tych, którzy byli ojcami niepodległości - tak ich nazywamy, tych, którzy do odzyskania przez Polskę niepodległości w wielkim stopniu przyczynili się swoją pracą i ofiarnością oraz walką" - powiedział Duda.

– To dzięki wierze, poświęceniu, pracy i błyskotliwości powstańców Polska wróciła na mapę Europy i świata, ale ta wiara nie wzięła się znikąd. Wzięła się ona z wychowania, ta wiara wzięła się z wcześniejszych przykładów, z legendy, która była w rodzinach, w polskim społeczeństwie przez czas zaborów: legendy przede wszystkim powstańców styczniowych - mówił prezydent.

– Ludzie, którzy oddali za Polskę swoje życie, byli wielkim mitem i byli czczeni w II RP. Z niezwykłym szacunkiem traktowano pamięć o Powstaniu Styczniowym. Chciałbym żebyśmy my także, z takim samym szacunkiem i z taką samą jednością w polskim społeczeństwie uczcili stulecie odzyskania niepodległości - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

"Chciałbym żeby wszyscy poczuli, że sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, to niezwykle ważny dla nas moment. To jest wielka rzecz mieć ojczyznę, bo my, którzy mieliśmy ją zawsze - oczywiście przez część naszego życia ona nie była suwerenna, nie była w pełni niepodległa (...) - ale była na mapie i nazywała się Polską" - przypomniał Duda.

 

 

Telewizja Republika, media

Wiadomości

Prezydent podpisał ustawę o obowiązku publikacji cen mieszkań

Skandal! Reżyserka Elwira Niewiera powiązała zwycięstwo Nawrockiego z rosyjską propagandą

Bejda odrzucił zarzut, że stosowanie systemu Pegasus wobec Brejzy było sprawą polityczną

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już jutro!

Doda pokazała zdjęcie w aparaturze. Fani przestraszeni: "Co ci się stało?!"

Czy NIK przyjrzy się programowi „Czyste Powietrze”? Reakcja na interwencję Janusza Kowalskiego

Tusk mówi o rozwadze ws. fałszerstw, ale… wciąż nie pogratulował Nawrockiemu

Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu

Znów zwolnienia grupowe w PKP Cargo. Spółka zwija się z rynku

Kuźmiuk: Kosiniak-Kamysz cierpi na syndrom sztokholmski

PO atakuje CPAC, a niemiecka prasa wtóruje

Polacy nie wiedzą, jak dużo zrobił dla nich rząd Tuska! TVP w likwidacji wyjaśnia, jak jest [WIDEO]

Superpuchar Polski: Lech Poznań zagra z Legią Warszawa

Otwarte spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem. Klub "GP" zaprasza

"Cenckiewicz-podrabiacz". Wałęsa zalicza kolejny odlot!

Najnowsze

Prezydent podpisał ustawę o obowiązku publikacji cen mieszkań

Doda pokazała zdjęcie w aparaturze. Fani przestraszeni: "Co ci się stało?!"

Czy NIK przyjrzy się programowi „Czyste Powietrze”? Reakcja na interwencję Janusza Kowalskiego

tusk komentarz

Tusk mówi o rozwadze ws. fałszerstw, ale… wciąż nie pogratulował Nawrockiemu

Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu

Skandal! Reżyserka Elwira Niewiera powiązała zwycięstwo Nawrockiego z rosyjską propagandą

Bejda odrzucił zarzut, że stosowanie systemu Pegasus wobec Brejzy było sprawą polityczną

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już jutro!