Przejdź do treści
8:35 Polskie kąpieliska znalazły się na ostatnim miejscu wśród państw UE pod względem jakości wody w kąpieliskach – wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) za 2024 rok. Najlepsze wyniki osiągnęły Cypr, Bułgaria i Grecja
8:15 Rozprzestrzenia się nowy wariant koronawirusa Covid-19 o nazwie Nimbus. Jak informuje amerykańskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób, występuje on już w Azji, USA i Europie, ale nie jest groźniejszy niż wcześniejsze warianty Omikrona
8:10 Unijny komisarz gospodarki Valdis Dombrovskis zapowiedział, że Komisja Europejska będzie monitorować ceny po przystąpieniu Bułgarii do strefy euro, by zapobiec ich wzrostom
Wydarzenie W najbliższą niedzielę (22 czerwca) o g. 13:00 w Amfiteatrze przy Zamku w Pułtusku otwarte spotkanie pod hasłem "Wygrała Polska" z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Prezydent: Polska jest państwem opowiadającym się za polityką rozszerzenia Unii

Źródło: prezydent.pl

boBez pełnej integracji Bałkanów, wraz z ich pięknymi tradycjami oraz różnorodnymi kulturami, Europa nie zacznie oddychać pełną piersią. (...) Polska jest państwem opowiadającym się za polityką rozszerzenia Unii, opowiada się za Europą solidarności i otwartości, a nie Europą wzajemnych uprzedzeń, zamykającą się w partykularnych interesach i obawach – mówił Andrzej Duda podczas Szczytu Bałkanów Zachodnich w Poznaniu.

W trwającym od środy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele krajów biorących udział w Procesie Berlińskim – inicjatywie służącej wspieraniu integracji sześciu państw regionu Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską. Do stolicy Wielkopolski przybyli m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, premierzy Francji Edouard Philippe i Wielkiej Brytanii Theresa May oraz premierzy państw Bałkanów Zachodnich.

Podczas wystąpienia Prezydent RP wyraził żal, że nie wszyscy partnerzy w Unii podzielają polski punkt widzenia. – Dlatego  jestem wyjątkowo zasmucony i rozczarowany, gdy dowiaduję się o kolejnym przełożeniu terminu otwarcia negocjacji akcesyjnych z kandydującymi państwami – w tym przypadku z Albanią i Macedonią Północną – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał też swoje słowa wypowiedziane podczas majowego szczytu w Tiranie: Polska nie godzi się na to, aby państwa tego regionu brały udział w biegu, w którym nie widać mety. – Zachęcam, żeby właśnie to przesłanie stało się jasną deklaracją poznańskiego szczytu – dodał Andrzej Duda. 

 

   
prezydent.pl

Wiadomości

Zobacz jak wygląda "XX Zjazd Klubów Gazety Polskiej" (galeria)

Doszło do wycieku kwasu azotowego w zakładach chemicznych na Śląsku

Władzom Ukrainy nie podoba się polska polityka historyczna

Chciał uczcić ukończenie szkoły. Spadł z wodospadu

Gwiazda "Million Dollar Beach House" zginęła w wypadku. Szukają sprawcy

Somalijczycy na Pogodnie! Matecki świadkiem zajścia: albo obudzimy się teraz, albo nigdy

Michelle Obama: cieszę się, że nie miałam syna. Byłby drugim Barackiem

Seria uderzeń Izraela. Minister Obrony ostrzega Hezbollah

Wpadka ambasadora, ujawnia ogromne straty Rosji w Ukrainie

Szykują Hagię Sophię na trzęsienie ziemi

Japonia publikuje trasy chińskich lotniskowców

Irański atak zniszczył laboratoria w izraelskim Instytucie Weizmanna

Trump: NATO będzie musiało poradzić sobie z Hiszpanią

Leniwa lasagne – prosty przepis na smaczny i szybki obiad

Władze Iranu ostrzegły obywateli przed skutkami zdrady

Najnowsze

Zobacz jak wygląda "XX Zjazd Klubów Gazety Polskiej" (galeria)

Gwiazda "Million Dollar Beach House" zginęła w wypadku. Szukają sprawcy

Somalijczycy na Pogodnie! Matecki świadkiem zajścia: albo obudzimy się teraz, albo nigdy

Michelle Obama: cieszę się, że nie miałam syna. Byłby drugim Barackiem

Seria uderzeń Izraela. Minister Obrony ostrzega Hezbollah

Doszło do wycieku kwasu azotowego w zakładach chemicznych na Śląsku

Władzom Ukrainy nie podoba się polska polityka historyczna

Chciał uczcić ukończenie szkoły. Spadł z wodospadu