Prezydent Duda spotkał się delegacją czeskich senatorów. Rozmowy dotyczyły sytuacji na wschodzie
Prezydent RP Andrzej Duda przyjął w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim Miloša Vystrčila, Przewodniczącego Senatu Republiki Czeskiej, wraz z delegacją czeskich senatorów.
Podczas spotkania omówiono kwestie dot. tematyki wschodniej, w tym sytuacji na Białorusi. Potwierdzono zasadniczą zbieżność poglądów między Polską a Czechami w tym zakresie.
Poruszono również sprawy dot. sytuacji w Afganistanie oraz realizowanego przez państwa NATO procesu ewakuacji. Rozmówcy odnieśli się także do współpracy regionalnej, w tym infrastrukturalnej, w szczególności w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz Inicjatywy Trójmorza.
Najnowsze
Kaczyński ostro o aferze Kacprzyka: „Mamy do czynienia z wielkim skandalem”
Bartosik ostro o Tusku ws. Szpitala Południowego: „Nie możemy się bać mówić prawdy”
HIT DNIA
Kaczyński stawia sprawę jasno. Oddaje order od Zełenskiego
TRZEBA ZOBACZYĆ!