Przejdź do treści
12:28 W. Brytania: Pacjenci i personel medyczny ewakuowani ze szpitala Guy’s w centrum Londynu. Doszło do wycieku chemikaliów
11:11 Polska: IMGW ostrzega przed upałami w południowej części województwa dolnośląskiego
10:54 Reuters: w spotkaniu Trump-Putin weźmie udział doradca ekonomiczny rosyjskiego przywódcy
10:38 Fala upałów w Izraelu: dwie ofiary śmiertelne, rekord temperatury w nocy
08:45 Tajwan: Ponad 140 osób rannych po przejściu tajfunu. Południowe Chiny zmagają się z ulewami
08:31 Warmińsko-mazurskie: Woda w dwóch kąpieliskach w regionie niezdatna do kąpieli
08:22 Kujawsko-pomorskie: Po wypadku wrócił ruch na DK10 w Cierpicach
08:02 Pomorskie: Trwają poszukiwania strażaka ochotnika na miejscu pożaru w Kawlach
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Prezydent Duda o sytuacji na Białorusi: Monitorujemy sprawy na bieżąco. Będziemy reagować

Źródło: Prezydent.pl, fot. Jakub Szymczuk

Prezydent Andrzej Duda poinformował w poniedziałek na Twitterze o swojej rozmowie z ambasadorem RP na Białorusi, Arturem Michalskim.

– Monitorujemy sprawy na bieżąco i będziemy reagowali adekwatnie do zdarzeń i okoliczności – zapewniła głowa państwa polskiego.

– Przed chwilą odbyłem rozmowę z Ambasadorem RP na Białorusi Panem Arturem Michalskim. Odebrałem raport na temat dotychczasowych wydarzeń i aktualnej sytuacji – podkreślił Andrzej Duda.

Po ogłoszeniu w niedzielę wieczorem wyników badania exit poll, w Mińsku wybuchły protesty. Obywatele Białorusi nie zgadzają się z wynikiem wyborów, w których zwyciężył rządzący nieprzerwanie od 1994 r. Aleksandr Łukaszenka.

Białoruskie służby siłowe potwierdziły zastosowanie "specjalnych środków" przeciwko uczestnikom demonstracji w Mińsku - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek rzeczniczka MSW Białorusi Olga Czemodanowa.

Centrum Wiasna podało w poniedziałek, że co najmniej jedna osoba zginęła, 120 zatrzymano w starciach policji z demonstrantami po wyborach prezydenckich.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zaapelował w liście do szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o zwołanie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej w sprawie sytuacji na Białorusi - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

PAP

Wiadomości

Dariusz Matecki ujawnia cennik rowerów z KPO

Dariusz Matecki ujawnia szokujący cennik wypożyczalni rowerów finansowanej z KPO

Pietrzak: Tusk powinien się pokajać i przeprosić, jako premier ma wiele do nadrobienia

Broniła polskich interesów i prawdy historycznej - w podzięce odwołano ją ze stanowiska

Straż graniczna przechwyciła ponton z liczbą 106 nielegalnych migrantów na pokładzie!

Były szef MON ostrzega: Resort czeka bankructwo!

W związku z upałami ogłoszono najwyższy alert pogodowy!

Szef MON: umowa na modernizację F-16 podpisana, duża korzyść dla PGZ

AKTUALIZACJA

PILNE: Hanna Radziejowska odwołana z funkcji dyrektorki berlińskiej filii Instytutu Pileckiego

Żurek chce przejąć KRS na wzór TVP – Fijołek ujawnia szczegóły

Sakiewicz przestrzega: nie warto robić tak złych rzeczy

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Piotr uderza w Agatę i produkcję! "Tracę cierpliwość"

Instytut Pileckiego zapowiada pilny briefing prasowy. Czy po serii skandali będzie zmiana kierownictwa?

Julia Wieniawa zdradza kulisy spotkania z Kendall Jenner! „To było super”

Dodatek mieszkaniowy nie dla wszystkich. Więziennicy mówią „dość” rządowi Tuska

Pejo o aferze KPO: ostateczną odpowiedzialność ponosi Tusk

Najnowsze

Dariusz Matecki ujawnia cennik rowerów z KPO

Dariusz Matecki ujawnia szokujący cennik wypożyczalni rowerów finansowanej z KPO

Były szef MON ostrzega: Resort czeka bankructwo!

W związku z upałami ogłoszono najwyższy alert pogodowy!

Szef MON: umowa na modernizację F-16 podpisana, duża korzyść dla PGZ

AKTUALIZACJA

PILNE: Hanna Radziejowska odwołana z funkcji dyrektorki berlińskiej filii Instytutu Pileckiego

Pietrzak: Tusk powinien się pokajać i przeprosić, jako premier ma wiele do nadrobienia

Broniła polskich interesów i prawdy historycznej - w podzięce odwołano ją ze stanowiska

Straż graniczna przechwyciła ponton z liczbą 106 nielegalnych migrantów na pokładzie!