Przejdź do treści
19:02 Świętokrzyskie: koniec utrudnień po wypadku na DK9
18:32 Turcja: na północy kraju spadł rosyjski dron
18:04 Świat: Chiny protestują przeciwko planom USA dotyczącym sprzedaży broni Tajwanowi
17:32 Media: UE planuje podpisać porozumienie handlowe z blokiem Mercosur 12 stycznia
17:00 Francja: personel Luwru zakończył akcję strajkową, muzeum otwarte w zwykłym trybie
16:30 Podlaskie: Rosjanin oskarżony o organizowanie nielegalnej migracji
15:58 USA: Witkoff spotka się w piątek z doradcami ds. bezpieczeństwa Ukrainy i krajów europejskich
Republika Republika zaprasza naszych widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Prezydent: Chcę budować Polskę wspierającą rodziny, zapewniającą seniorom lepszy byt

Źródło: Twitter/#DUDA2020

– Chcę budować Polskę, w której rodziny otrzymują wsparcie, zapewnia się seniorom lepszy byt. Wierzę, że będę mógł to dalej robić wspólnie z rządem Zjednoczonej Prawicy- podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem prezydent wygłosił oświadczenie związane z programem rządowym 200 peronów w Polsce. Briefing odbył się na terenie Halinowa.

– Cieszę się, że możemy spotkać się dziś w miejscu, w którym już wkrótce będzie budowa przystanku kolejowego w ramach ogólnopolskiego programu- podkreśliła głowa państwa.

Prezydent podziękował ministrowi Adamczykowi za zorganizowanie konferencji. Zwrócił uwagę, że w Polsce przez wiele lat połączenia kolejowe były likwidowane, przez co ich brakowało.

– Chcemy, aby powstało 200 nowych przystanków w sprawdzonych miejscach, o które wnioskowały samorządy i mieszkańcy (…) Epidemia odbija się nie tylko na ludziach, ale także i gospodarce, na polskich firmach. Program budowy 200 przystanków to także dobra wiadomość dla nawet niewielkich firm budowlanych- mówił Duda na briefingu w Halinowie.

– Współpraca z rządem prowadzi do tego, abyśmy wychodzili z kryzysu. Mam nadzieję, że wybory zostaną przeprowadzone jak najszybciej i w sposób bezpieczny dla obywateli. Dobra polityka, której efektem jest poprawa losu polskich rodzin, jest realizowana dzięki współpracy z rządem i większością parlamentarną- podkreślił prezydent.

 

Twitter

Polecamy Sejm

Wiadomości

USA wzmacniają bazy w Polsce

Prezydent Trump podpisał ważny dokumenty ws. amerykańskich baz w Polsce

Zełenski wygłosi w Sejmie przemówienie. Polska może pomóc przy wyborach na Ukrainie

Prokuratura Krajowa o sprawie Romanowskiego: "bezzasadne" postanowienie sądu

Ważne rozmowy w USA o zakończeniu wojny na Ukrainie. Kluczowa rola Witkoffa

Problemy z sygnałem Republiki. Sakiewicz: władzę uwiera istnienie Republiki

Forbes: Dallas Cowboys najcenniejszym klubem świata. Real Madryt liderem futbolu

Mec. Skwarzyński: w sprawie Romanowskiego rząd zataił informacje Interpolu

Moskwa w panice po propozycji rozmieszczenia wojsk na Ukrainie

SPRAWDŹ TO!

Prawie milion za konferencję? Impreza BOŚ Banku pod lupą – posłowie żądają kontroli NIK-u

Pełnomocnik Romanowskiego: sąd rozprawił się z postępowaniem śledczych

Internauci chwalą Nawrockiego po spotkaniu z Zełenskim. Jasne upomnienie się o ofiary Wołynia

Tusk już się nawet nie kryje! ,,Takiej ilości głąbów w rządzie jeszcze nie było''

Niewygodne pytania do Tuska w Brukseli. "Bez medialnej ochrony to amator"

Woś: w państwie Tuska prokuratura nie działa praworządnie-tylko na zlecenie polityczne

Saryusz-Wolski: Niemiecki szantaż finansowy ws. Mercosur

Najnowsze

USA wzmacniają bazy w Polsce

Prezydent Trump podpisał ważny dokumenty ws. amerykańskich baz w Polsce

Problemy z sygnałem Republiki. Sakiewicz: władzę uwiera istnienie Republiki

Forbes: Dallas Cowboys najcenniejszym klubem świata. Real Madryt liderem futbolu

Mec. Skwarzyński: w sprawie Romanowskiego rząd zataił informacje Interpolu

Ławrow

Moskwa w panice po propozycji rozmieszczenia wojsk na Ukrainie

Zełenski wygłosi w Sejmie przemówienie. Polska może pomóc przy wyborach na Ukrainie

Prokuratura Krajowa o sprawie Romanowskiego: "bezzasadne" postanowienie sądu

Ważne rozmowy w USA o zakończeniu wojny na Ukrainie. Kluczowa rola Witkoffa