Prezydencki projekt ustawy o KRS przyjęty przez sejmową komisję. Z siedmioma poprawkami PiS
Sejmowa komisja sprawiedliwości opowiedziała się za uchwaleniem projektu prezydenta Andrzeja Dudy ws. Krajowej Rady Sądownictwa – wraz ze wszystkimi siedmioma poprawkami zgłoszonymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Następnie komisja będzie pracować nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym.
Komisja sprawiedliwości i praw człowieka we wtorek od godz. 11 omawiała prezydencki projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz poprawki PiS do tych przepisów.
Krótko przed godz. 20 komisja zakończyła prace nad projektem i zagłosowała za jego przyjęciem, razem z siedmioma poprawkami zgłoszonymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Wyznaczyła także posła PiS Waldemara Budę do recenzowania projektu z poprawkami w Sejmie.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Matecki wraca do sprawy słynnej aplikacji wyborczej: przestępstwa nie było, przeprosin brak
Paulina Smaszcz znów o Kurzajewskim. Jest pewna wygranej w sądzie
Duklanowski: dramatyczna sytuacja w Polimerach Police. Załoga bez pensji