Prezes Kaczyński: Wysoko oceniam to, czego dokonał premier Matusz Morawiecki na szczycie UE
– Wysoko oceniam to, czego dokonał premier Matusz Morawiecki na szczycie UE, wyłączając Polskę z zasady stosowania polityki neutralności klimatycznej do 2050 roku; to duży sukces, bo uniknęliśmy ogromnego niebezpieczeństwa – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
– – To jest kwestia determinacji, umiejętności i przede wszystkim tego, że tak naprawdę chodzi o interes kraju, a nie interes zupełnie innego rodzaju - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.
– Początkowo mówiono, że Fundusz Sprawiedliwej Transformacji będzie 15-miliardowym funduszem, i zmienia się on w 100-miliardowy. Wiadomo, że istotna część tego funduszu przypadnie Polsce - dodał.
Polecamy Cejrowski w Republice
Wiadomości
Najnowsze
Prezydent w 4. rocznicę inwazji Putina na Ukrainę: ignorowanie imperialnych ambicji Rosji zawsze prowadziło do tragedii
Wnuk w Radiu Republika: Polska 2050 zostaje w koalicji
Dramatyczna sytuacja polskich rolników. Magazyny są pełne ziemniaków, a ich ceny są na dnie