Przejdź do treści
06:25 USA: Departament Stanu zatwierdził sprzedaż rekordowej transzy broni dla Tajwanu o wartości 10 mld dol.
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Wydarzenia Zapraszamy na spotkanie z ks. dr Jarosławem Wąsowiczem. 18 grudnia, godz. 16:30-18:00, Miejsce: Al. Solidarności 129/131, Warszawa
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Premier zaprasza opozycję do rozmów. Rzecznik PiS: Potrzebna jest polityczna współpraca

Źródło: Fot. PAP/Leszek Szymański

Jesteśmy u progu piątej fali pandemii i potrzebna jest jakaś polityczna współpraca; na początku pandemii byliśmy w stanie jakąś jedność i solidarność wykazać - podkreślił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odnosząc się do zaproszenia skierowanego przez premiera do liderów ugrupowań opozycyjnych.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w poniedziałek, że premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM.

Wicerzecznik PiS, pytany w poniedziałek w radiu w RMF FM, o propozycje dla opozycji, odparł, że o tym będzie mówił premier.

- Myślę, że najpierw jednak do przedstawicieli opozycji - dodał.

- Chodzi oczywiście między innymi właśnie o to, żeby, tak jak na początku pandemii byliśmy w stanie mniej lub bardziej jakąś jedność i solidarność jako klasa polityczna wykazać. Dzisiaj jesteśmy u progu piątej fali (pandemii koronawirusa), chociaż oczywiście są bardzo różne zdania jak to się potoczy, potrzebna też jest jakaś polityczna współpraca. Ale o szczegółach będzie oczywiście mówił premier do przedstawicieli opozycji - powiedział poseł PiS.

Wezmą udział w spotkaniu? 

Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL w poniedziałek podejmą decyzje o udziale w spotkaniu ws. walki z pandemią COVID-19, na które zaprosił je premier Mateusz Morawiecki - dowiedziała się w niedzielę PAP. Udział w spotkaniu potwierdzili już przedstawiciele Konfederacji i Porozumienia Jarosława Gowina.

Szef koła Konfederacja Jakub Kulesza powiedział, że zaproszenie premiera dotarło do jego ugrupowania z mediów. Pytany, czy Konfederacja wydeleguje kogoś do udziału powiedział:

- Chyba jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które nigdy nie odmówiło udziału w tego typu spotkaniu, więc tak.

ZOBACZ: To może być przełom w walce z pandemią. Polscy naukowcy odkryli gen ciężkiego przebiegu COVID-19

- Premier zawsze organizuje tego typu spotkania, żeby w trudnym temacie podzielić się z opozycją odpowiedzialnością i tu prawdopodobnie o to chodzi, żeby za tę ustawę Hoca wzięła odpowiedzialność Platforma, Lewica i PSL oraz ugrupowania, które tego typu działania popierają - ocenił Kulesza.

Rzecznik Koła Parlamentarnego Porozumienie Jan Strzeżek poinformował w niedzielę, że na spotkaniu z premierem będzie poseł Michał Wypij.

- Ponownie przedstawimy rządowi realne propozycje zmian, które rzeczywiście pomogą walczyć o zdrowie i życie Polaków. Każdy dzień zwłoki rządu = kolejne setki polskich rodzin w żałobie - podkreślił. 

 

PAP

Polecamy Sejm

Wiadomości

„Adwentowe Minutki” czyli przedświąteczna inicjatywa Sióstr Nazaretanek

Ludobójstwo chrześcijan - Nigeria: porwali wiernych z kościoła

Jeleń wtargnął do sklepu świątecznego i utknął w krześle

Interpol wydał czerwone noty za podejrzanymi o sabotaż w Polsce

Ruszyła budowa 600 obiektów na granicy z Rosją

Amerykańska dziennikarka i mąż znalezieni martwi. Syn ocalał

Galeria w Białym Domu. Śpiący Joe Biden oceniony

PSG zdobywa Puchar Interkontynentalny. To szóste trofeum paryżan

Andruszkiewicz: służby pod rządami Tuska nie zdały egzaminu

Żurek i jego resort zniszczą Fundusz Sprawiedliwości? Od stycznia dramat dla wielu osób

Kombatanci, represjonowani i opozycjoniści zauważeni przez prezydenta

Bartosz Lewandowski obnaża niewiedzę Waldemara Żurka

"Ręce opadają". Podkomisja obrony narodowej rozmawia o instrumencie SAFE

Rekordowa pula nagród na mundialu. FIFA rozdysponuje 727 mln dolarów

Bochenek: ciągle mówimy o psach na łańcuchach; lepiej porozmawiajmy o pacjentach

Najnowsze

„Adwentowe Minutki” czyli przedświąteczna inicjatywa Sióstr Nazaretanek

umocnienia na granicy z Rosją

Ruszyła budowa 600 obiektów na granicy z Rosją

Christina Chambers

Amerykańska dziennikarka i mąż znalezieni martwi. Syn ocalał

galeria w Białym Domu

Galeria w Białym Domu. Śpiący Joe Biden oceniony

PSG zdobywa Puchar Interkontynentalny. To szóste trofeum paryżan

kościół w Ayetoro-Kiri

Ludobójstwo chrześcijan - Nigeria: porwali wiernych z kościoła

jeleń

Jeleń wtargnął do sklepu świątecznego i utknął w krześle

czerwona nota Interpolu za Ukraińcami

Interpol wydał czerwone noty za podejrzanymi o sabotaż w Polsce