Przejdź do treści

Premier, prezydent i minister zdrowia- to im najbardziej ufają Polacy. Zobacz, jak wypadł Trzaskowski!

Źródło: Zdj. Facebook/Platforma Obywatelska

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRIS, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz prezydent Andrzej Duda to politycy, którym Polacy ufają najbardziej. Jak poradził sobie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? Oto wyniki.

W badaniu pracowni IBRIS na zlecenie Onetu najwięcej, bo 46,8 proc. respondentów zadeklarowało zaufanie dla premiera Mateusza Morawieckiego, który odnotował wzrost zaufania w stosunku do poprzedniego sondażu o 5,9 proc. Na drugim miejscu uplasował się szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, cieszący się zaufaniem 42,4 proc. badanych (spadek o 1,5 pkt. proc.).

Podium zamyka prezydent Andrzej Duda. Zaufanie wobec głowy państwa zadeklarowało 41,3 proc. ankietowanych. Duda odnotował spadek o 2,4 proc.

Na dalszych miejscach znaleźli się: lider PSL i kandydat tej partii na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 38,1 proc. respondentów (+ 0,9 pkt. proc.) oraz kandydat KO w wyborach prezydenckich i włodarz Warszawy – Rafał Trzaskowski, z zaufaniem na poziomie 37,2 proc. badanych. Jest to debiut prezydenta Warszawy w tym sondażu.

Na kolejnym miejscu plasuje się prezes PiS Jarosław Kaczyński z wynikiem na poziomie 35 proc. (+ 0,2 pkt. proc.). Siódme miejsce należy do niezależnego kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni. Zaufanie do publicysty ubiegającego się o urząd głowy państwa zadeklarowało 33,8 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 1,1 pkt. proc.).

W dalszej kolejności znajdują się przewodniczący EPL Donald Tusk (32,1 proc.), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (31,5 proc.), lider PO Borys Budka (27,5 proc.) oraz kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń (27,5 proc.).

 

Onet.pl

Wiadomości

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Donald Trump spotkał się ze swoim "wielkim przyjacielem" Andrzejem Dudą

TYLKO U NAS

Trump na CPAC: „Odzyskaliśmy Amerykę i spełniamy obietnice”

Dwóch mężczyzn znalezionych martwych w garażu

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS