Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
10:49 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: radykalny brak poparcia dla Donalda Tuska i jego rządu to zapowiedź zmiany władzy w Polsce
10:05 Prezes TK Bogdan Święczkowski skierował do PK zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prokuratora i policjantów, którzy 14 lipca wkroczyli do siedziby TK w czasie obrad zgromadzenia ogólnego
09:10 IMGW: ostrzeżenia przed upałem I i II stopnia dla 14 województw oraz alerty przed burzami I i II stopnia w 8 województwach
07:53 Prof. Przemysław Czarnek: PiS składa projekt ustawy o wyjściu z systemu ETS
05:33 Azja: Tajwan czerpiąc z doświadczeń wojny w Ukrainie, przyspiesza produkcję dronów i bezzałogowych łodzi bojowych. Mają one stworzyć wokół wyspy „piekielny krajobraz”
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej" Rawa Mazowiecka II zaprasza na msze św. oraz spotkanie z ks. prof. Jarosławem Wąsowiczem połączone z wystawą IPN, 14 sierpnia, g. 17:00, Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Pl. Piłsudskiego 9, Rawa Mazowiecka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Działdowie zaprasza na spotkanie z posłem Prawa i Sprawiedliwości mec. Andrzejem Śliwką, które odbędzie się 11 sierpnia 2026 r. o godz. 17:00 na Zamku w Działdowie.
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Pabianice zaprasza na Festyn Patriotyczno-Rodzinny 15 sierpnia, rozpoczęcie godz. 16:00 Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1

Premier o unijnym budżecie: Ma być sprawiedliwy, zrównoważony terytorialnie i ambitny

Źródło: Twitter

– Nowe propozycje dotyczące budżetu UE są lepsze od wcześniejszych; z naszej perspektywy nie ma zgody na to, żeby jednocześnie dokonać rewolucji w strukturze budżetu UE i jego obniżenia - powiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z dziennikarzami przed szczytem Unii Europejskiej.

– Cieszymy się, że już dziś widać, po tych ostatnich propozycjach, które trafiły do mnie, że nasze rozmowy, nasze negocjacje z przewodniczącym (Rady Europejskiej) Charlesem Michelem, z przewodnicząca KE Urszulą von der Leyen przyniosły rezultat. Te nowe propozycje, które otrzymaliśmy, są lepsze od tych, które wcześniej wpłynęły - podkreślił. 

– Proponujemy obniżyć wydatki na administrację, czyli na biurokrację brukselską i cieszymy się, że nasz postulat już spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony przewodniczącego Rady Europejskiej  - zaznaczył Mateusz Morawiecki. 

– We Wspólnej Polityce Rolnej już mamy poprawę w tej pozycji według najnowszych propozycji o 0,5 mld euro w porównaniu do poprzedniego stanu, jest to już krok w kierunku wyrównania dopłat dla polskich rolników względem średniej UE - zauważył. 

Premier @MorawieckiM w #Bruksela: Te negocjacje budżetowe będą najtrudniejsze z dotychczasowych. #Brexit oznacza, że będzie rocznie ok. 8-9 mld euro mniej. To duża luka w budżecie w perspektywie na 7 lat. pic.twitter.com/sDgWc5fUSa

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) February 20, 2020

Premier @MorawieckiM w #Bruksela: Negocjacje są trudne, ponieważ część krajów naciska na nowe cele i chce obniżyć wydatki na politykę rolną i politykę spójności. Nie ma naszej zgody na rewolucję w strukturze budżetu.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) February 20, 2020

Premier @MorawieckiM w #Bruksela: Chcemy poprawić pozycję Polski w kilku obszarach. Widać, że nasze rozmowy z @eucopresident @CharlesMichel czy @vonderleyen dały rezultat.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) February 20, 2020

Premier @MorawieckiM w #Bruksela: We Wspólnej Polityce Rolnej mamy poprawę naszej pozycji o 0,5 mld euro. To krok w kierunku wyrównania dopłat dla naszych rolników.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) February 20, 2020

Premier @MorawieckiM w #Bruksela: Fundusz Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej - jesteśmy usatysfakcjonowali, że są nowe głosy, że Polska będzie mogła sięgnąć po te środki. To ważne, żeby wszelkie inwestycje w ten obszar mogły być wsparte z tego funduszu.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) February 20, 2020

Premier @MorawieckiM w #Bruksela: Wszystkie obszary będą podlegały twardym negocjacjom. Polska będzie walczyła o nasz punkt widzenia. Ten budżet ma być uzupełnieniem naszego modelu wzrostu gospodarczego, który zmieniamy. Ma być sprawiedliwy, zrównoważony terytorialnie i ambitny.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) February 20, 2020

Premier @MorawieckiM w #Bruksela: 1,1% nadwyżki na rachunku bieżącym w bilansie płatniczym to ogromny sukces polskich przedsiębiorców i pracodawców. Postaramy się dołożyć potężny impuls do rozwoju w kolejnych latach.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) February 20, 2020
twitter