Przejdź do treści
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Premier: bez was nie byłoby wielu ocalonych istnień!

Źródło: Twitter @PremierRP

Bez was nie byłoby wielu ocalonych istnień - powiedział do operatorów numeru 112 premier Mateusz Morawiecki z okazji dnia tego numeru, który w Europie obchodzony jest 11 lutego.

Podczas obchodów zorganizowanych z tego powodu szef rządu mówił, że operatorzy wykonują przepiękną i ważną społecznie pracę. "W różnych kontekstach mówi się często, że kto ratuje jedno życie, to tak, jakby ratował cały świat. Dla normalnego człowieka ratowanie ludzkiego życia w codziennych okolicznościach jest rzadkie, wyjątkowe. W waszym przypadku (...) mierzycie się z takim problemami bardzo często" - mówił premier.

"Bez Was, drodzy operatorzy numeru 112, nie byłoby wielu ocalonych istnień" - podkreślił. "Jesteśmy Wam - wszyscy Polacy - za to ogromnie wdzięczni. Za waszą cierpliwość, za waszą pracę, za wasze powołanie" - dodał.

"Polska byłaby bez Was na pewno mniej bezpieczna. Polacy byliby mniej bezpieczni. Wy, w zespoleniu ze służbami specjalnymi, z policją, Państwową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną, ze służbami ratowniczymi i medycznymi stanowicie kopułę bezpieczeństwa nad Rzeczpospolitą, nad jej obywatelami" - podsumował.

Wprowadzanie numeru 112 w Europie rozpoczęło się na mocy dyrektywy 2002/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 7 marca 2002 r., a od 12 lat jest to numer ratunkowy obowiązujący we wszystkich krajach UE. W razie zagrożenia życia lub zdrowia można się połączyć z operatorem bezpłatnego numeru 112 i uzyskać pomoc.

Dzień Numeru Alarmowego 112 jest w Europie obchodzony 11 lutego. W Polsce jest 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego - w każdym mieście wojewódzkim, a na Mazowszu w Warszawie i Radomiu. Pracuje w nich ponad 1300 osób, którzy zarejestrowali w ubiegłym roku ponad 22 mln zgłoszeń.

PAP

Wiadomości

Niemcy boją się mówić co myślą

Niemcy boją się wyrażać swoją opinię. Druzgocący wynik badań!

Policja zataiła status imigracyjny oskarżonych o gwałt na 12-latce

Miecz świetlny Dartha Vadera do kupienia. Aukcja niebawem. Cena?

Kryminaliści w Waszyngtonie mają problem. Trump wysłał im kogoś

Maciej Mindak nie żyje. Gwiazda HGTV zginęła w tragicznym wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo

Ukraina zamyka etap desowietyzacji. Usunęli ostatni pomnik Lenina

Raków zawodzi w ataku. Przegrana przed własną publicznością

Pedofil „ekspertem” w zespole do spraw ochrony dzieci. Co jeszcze zgotuje nam koalicja Tuska!?

Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce

Nowacka nie ma wstydu. Atakuje prezydenta Nawrockiego: „Niech skończy gwiazdorzyć”

Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania

Prezydent Nawrocki to twardziel, więc "szuria" będzie uderzać w jego rodzinę [WIDEO]

Specjalni goście z Ameryki Matt i Mercedes Schlapp w Republice!

Złota Piłka 2025: Lewandowski i Pajor wśród nominowanych

Prezydencki minister Marcin Przydacz w Republice: Karol Nawrocki będzie prowadzić asertywną politykę zagraniczną

Najnowsze

Niemcy boją się mówić co myślą

Niemcy boją się wyrażać swoją opinię. Druzgocący wynik badań!

Maciej Mindak nie żyje. Gwiazda HGTV zginęła w tragicznym wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo

ostatni pomnik Lenina na Ukrainie

Ukraina zamyka etap desowietyzacji. Usunęli ostatni pomnik Lenina

Raków zawodzi w ataku. Przegrana przed własną publicznością

Pedofil „ekspertem” w zespole do spraw ochrony dzieci. Co jeszcze zgotuje nam koalicja Tuska!?

skandal z ukrywaniem tożsamości imigrantów

Policja zataiła status imigracyjny oskarżonych o gwałt na 12-latce

aukcja akcesoriów filmowych

Miecz świetlny Dartha Vadera do kupienia. Aukcja niebawem. Cena?

służby federalne w Waszyngtonie

Kryminaliści w Waszyngtonie mają problem. Trump wysłał im kogoś