Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
12:26 Polska: prokuratura wszczęła śledztwo ws. wypadku autokaru na Węgrzech
11:48 MSZ: ok. 10 pasażerów autokaru, który uległ wypadkowi na Węgrzech w stanie poważnym
11:28 Po tragedii polskiego autokaru na Węgrzech minister infrastruktury zlecił wzmożone kontrole przewoźników
12:15 Minionej nocy z soboty na niedzielę ratownicy TOPR interweniowali w Tatrach 13 razy, a podczas całej minionej doby – blisko 30 razy. W niedzielę nad ranem zmarł turysta, u którego doszło do zatrzymania krążenia podczas podejścia znad Morskiego Oka
10:50 Policja poszukuje sprawcy postrzelenia kobiety w podpoznańskim Swarzędzu. Ranna, w ciężkim stanie, przebywa w szpitalu. Sprawca najprawdopodobniej użył broni czarnoprochowej
10:00 Uruchomiono numer telefonu dla bliskich ofiar wypadku na Węgrzech. Numer: +36 20 472 9502
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Świdnica, Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne zapraszają na Obchody Rocznicy Bitwy Warszawskiej 16.08, g. 12:30 Msza Św. Kościół pw. NMP Królowej Polski g. 13:45 Uroczystości pod tablicą 100-lecia Bitwy Warszawskiej, Świdnica

Premier Kopacz z wizytą na Mazurach

Źródło: materiały własne

Ewa Kopacz od wczoraj wizytuje województwo warmińsko-mazurskie. Piątkowy wieczór spędziła z harcerzami kończącymi pobyt na letnim obozie, a dzisiaj szefowa rządu odwiedza Giżycko i Nidzicę.

– Chcę pokazać piękną Polskę, w której warto odpoczywać. Naprawdę, nie warto jeździć za granicę. Warto siedzieć w Polsce – mówiła jeszcze przed wyjazdem premier Kopacz, apelując do parlamentarzystów, aby swój wypoczynek zaplanowali w Polsce. Wczoraj Ewa Kopacz odwiedziła letni obóz harcerski, uczestnicząc w pożegnalnym apelu na zakończenie obozu oraz jedząc kolację z dziećmi. 

Spotkania z mieszkańcami Giżycka i Nidzicy

Dzisiaj premier Kopacz najpierw spotkała się z przedstawicielami służb ratowniczych Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policją w porcie w Giżycku. Tematem rozmów była sytuacja polskich służb ratowniczych. Następnie Ewa Kopacz rozmawiała z mieszkańcami Giżycka podczas spaceru po porcie.

 

FOTO: Ewa #Kopacz u ratowników w Giżycku pic.twitter.com/x44Ak247Bu

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) lipiec 11, 2015

Trzecie pytanie w referendum staje się bezprzedmiotowe

Podczas konferencji prasowej, kończącej wizytę premier Kopacz w Giżycku, poruszyła ona kwestię jednego z pytań wrześniowego referendum dotyczącego rozstrzygania wątpliwości pranych na korzyść podatnika.

Jak mówiła, pytanie to "staje się bezzasadne" ponieważ wczoraj Sejm przyjął zgłoszoną przez PSL poprawkę do nowelizacji Ordynacji podatkowej, która zakłada, że "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika”.

– Jeżeli tę ustawę poprze Senat i podpisze ją przed ustąpieniem prezydent Komorowski lub nowy prezydent, to tak – trzecie pytanie w referendum staje się bezprzedmiotowe – komentował Kopacz.

Podczas podróży premier Kopacz towarzyszy nowy rzecznik rządu Cezary Tomczyk oraz sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Michał Kamiński.

 

Premier Kopacz podczas wizyty w Giżycku

Usunięto obraz.

 

ro.com.pl, 300polityka.pl,premier.gov.pl