Przejdź do treści
07:45 Dowództwo Operacyjne: w polskiej przestrzeni powietrznej rozpoczęło się operowanie lotnictwa
07:25 Chiny: pierwszy stopień rakiety Długi Marsz 12A nie został pomyślnie odzyskany
06:54 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Premier Beata Szydło: Dla Polski Wielka Brytania jest strategicznym partnerem. Zarówno w UE, jak i poza nią

Źródło: Telewizja Republika

- Wielka Brytania jest dla Polski partnerem strategicznym. To były dobre, konkretne rozmowy. Ustaliliśmy wspólne plany na przyszłość, podjęliśmy wspólne zobowiązania – mówiła dziś premier Beata Szydło po polsko-brytyjskich konsultacjach rządowych w Londynie.

- Rozmowy dotyczyły przede wszystkim wspólnych relacji. Wielka Brytania jest dla Polski partnerem strategicznym. To były dobre, konkretne rozmowy. Ustaliliśmy wspólne plany na przyszłość, podjęliśmy wspólne zobowiązania Wszystkie tematy związane ze współpracą gospodarczą, naukową o których mówiła Theresa May, są niezwykle istotne i to są konkretne porozumienia, które przekładają się na harmonogram naszych działań. W takiej formule konsultacji rządowych spotkamy się na pewno w przyszłym roku – powiedziała premier Beata Szydło.

- Kwestia Brexitu to nie był podstawowy temat naszych rozmów. Pani premier poinformowała mnie jednak, jakie kroki są podejmowane ze strony Wielkiej Brytanii. Poruszyłam temat zabezpieczenia, gwarancji dla Polaków pracujących i mieszkających w Wielkiej Brytanii. Polska na pewno w negocjacjach dotyczących Brexitu będzie brała czynny udział. Dla Polski Wielka Brytania jest partnerem strategicznym i bez względu na to, czy będzie w UE czy poza, dla nas relacje, które dziś mają nowe otwarcie, są bardzo ważne i liczę, że będziemy je pogłębiali – zapowiedziała premier.

- Chcę podziękować premier Theresie May za dwa gesty- dziękuję, że mogłyśmy wspólnie złożyć kwiaty pod pomnikiem polskich lotników walczących o wolność Wielkiej Brytanii. Dziękuję też za zaproszenie na Downing Street liderów polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii. To bardzo ważne dla nas wszystkich. Dziękuję za docenienie Polski i Polaków. Dziękuję za wsparcie dla naszych obywateli w trudnym czasie nasilających się aktów przemocy wobec nich – wyliczała Szydło.

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Bronisław Wildstein

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Szwedzi wyłączyli reaktor atomowy

USA będą budować pływające fortece. Będą większe od niszczycieli

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Rosjanie ponownie uderzyli w Odessę

Trump powiedział, że po raz ostatni zgrywa twardziela

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Ostrzeżenie na święta Bożego Narodzenia. Taka jest ich natura

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump

Rosjanie na koniach

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

morska farma wiatrowa

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

dramat w Nunspeet

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Bronisław Wildstein

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Nawrocki składa kondolencje po tragedii w Pniówku

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne