Pracowita noc strażaków. W ciągu ostatniej doby interweniowali ponad 700 razy

Ostatniej doby strażacy interweniowali pond 2 tysiące razy, z czego 153 to pożary, natomiast 720 to interwencje związane z usuwaniem skutków zjawisk pogodowych-poinformował we wtorek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.
W pożarach, które miały miejsce ostatniej doby zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych. 13 ofiar śmiertelnych i 131 rannych zanotowano w tzw. miejscowych zagrożeniach.
W miejscowości Kozinki (pow. radomski) od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze domu. Rzecznika komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztofa Batorskiego przekazał, że w zdarzeniach związanych z pogodą nikt nie ucierpiał.
Najwięcej interwencji po burzach strażacy przeprowadzili w województwach: mazowieckim (281), lubelskim (105), świętokrzyskim (ponad 50), podkarpackim (ponad 50) i śląskim (ponad 50).
W Olsztynie trwa dogaszanie pożaru zakładu obróbki metali. W pożarze hali ranna została jedna osoba.
Polecamy Sejm
Wiadomości
Skandaliczny „żart” Sekielskiego. Poseł Polski 2050 reaguje: „Nic bardziej obrzydliwego dziś nie zobaczycie”
Konferencja „Między informacją a dezinformacją” z patronatem Republiki i udziałem prezydenta Karola Nawrockiego
Najnowsze

Konferencja „Między informacją a dezinformacją” z patronatem Republiki i udziałem prezydenta Karola Nawrockiego

Influencerka plus size zatrzymana przez policję. „Nie zmieściła się do radiowozu”

TRZEBA ZOBACZYĆ!
Lepiej czy gorzej? Polacy odpowiedzieli, jak żyje im się za Tuska! [SONDAŻ]
