Poznaliśmy nowego kandydata na Rzecznika Praw Dziecka. Mazurek: Mam nadzieję, że ta kandydatura uzyska akceptację
– Naszym kandydatem [na RPD] jest pan Mikołaj Pawlak. Dziś składamy tę kandydaturę. To jest prawnik, adwokat, obecnie pełni obowiązki dyrektora departamentu spraw rodzinnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sprawuje nadzór nad sądami rodzinnymi, zakładami poprawczymi, schroniskami dla nieletnich. Mam nadzieję, że ta kandydatura uzyska akceptację - powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie wicemarszałek Beata Mazurek.
– Dzisiaj posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Na nim będziemy omawiać sprawy bieżące, ale głównie będą to sprawy związane z sejmikach, z tym kogo będziemy rekomendować na stanowiska marszałków czy członków zarządów poszczególnych województw – tam gdzie mamy większość” – powiedziała wicemarszałek Beata Mazurek.
Polityk odniosła się także do sprawy KNF-u i żądań opozycji, która domaga się powołania sejmowej komisji – Mówimy o tym zawsze, że komisja śledcza powinna powstać wtedy, kiedy nie działają instytucje państwa. W tym momencie te instytucje państwa zadziałały błyskawicznie i poczekajmy na efekt działań prokuratury i służb - oceniła.
– Naszym kandydatem [na RPD] jest pan Mikołaj Pawlak. Dziś składamy tę kandydaturę. To jest prawnik, adwokat, obecnie pełni obowiązki dyrektora departamentu spraw rodzinnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sprawuje nadzór nad sądami rodzinnymi, zakładami poprawczymi, schroniskami dla nieletnich. Mam nadzieję, że ta kandydatura uzyska akceptację - mówiła wicemarszałek.
– Mam nadzieję, że pan Michał Pawlak uzyska akceptację większości parlamentarnej, zarówno posłów, jak i senatorów – dodawała Beat Mazurek.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Rząd odcina pacjentów od badań. Małecki w Republice: „To jedno z najpodlejszych kłamstw koalicji 13 grudnia”
Mecenas Bartosz Lewandowski ujawnia, jak TSUE rozszerza definicję „sądu”. Wskazuje na poważny problem dla Polski
Finał „Stranger Things” będzie jak pełnometrażowy film! Netflix ujawnia czas trwania ostatniego odcinka
Najnowsze
Rząd odcina pacjentów od badań. Małecki w Republice: „To jedno z najpodlejszych kłamstw koalicji 13 grudnia”
Tusk chce tajnego posiedzenia Sejmu ws. bezpieczeństwie państwa. Czego nie chce ujawnić?
Neymar show w Brazylii. Hat-trick w 17 minut