Przejdź do treści
13:23 Francja: Przewoźnicy drogowi spowolnili ruch na obwodnicy Paryża w proteście przeciwko cenom paliw
13:05 IMGW: Początek tygodnia ze zmienną pogodą i temperaturą do 12 st. C
12:20 Nigeria: Krwawe zamieszki po ataku na bar w mieście Dżos. Zginęły 22 osoby
12:01 Afganistan: Co najmniej jedna ofiara śmiertelna i 16 rannych w wyniku pakistańskiego ostrzału
10:52 Kujawsko-pomorskie: Po wypadku zablokowana DK67 koło Włocławka
10:25 Warszawa: Siedem osób z zarzutami rejestracji aut, które nigdy nie jeździły po naszych drogach
09:40 Chiny: Linie Air China wznawiają loty do Pjongjangu po sześciu latach
09:15 Polska: PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu ws. obniżenia VAT-u na żywność
07:04 Zachodniopomorskie: Referendum ws. odwołania burmistrza Czaplinka jest nieważne
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt, 31 marca, od godz. 11.30, ul. Półwiejska, przy Pomniku Starego Marycha w Poznaniu
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Pożar lasu w okolicach Splitu, turyści podjęli ewakuację!

Źródło: canva.com

Jak podały w czwartek późnym wieczorem lokalne media, w okolicach położonego nad wybrzeżem Chorwacji Splitu trwa walka z pożarem lasu. Ogień zagroził budynkom mieszkalnym i przebywającym w pobliżu turystom, którzy ewakuowali się z miejsca zdarzenia.

Do gaszenia pożaru, który w czwartek wieczorem wybuchł w okolicach miejscowości Trogir - 20 km od Splitu - zaangażowano wszystkie oddziały straży pożarnej z tej części Dalmacji - poinformował dziennik "Jutarnji list". Z ogniem walczy 130 strażaków, wspomaganych przez trzy samoloty gaśnicze. Na miejscu jest ok. 40 wozów strażackich.

Płomienie dotarły do obiektów mieszkalnych i obozu dla turystów. Ogień, ok. 20 metrów od zabudowań, zatrzymano o godz. 20, jednak - jak poinformował dziennik "Slobodna Dalmacija" - turyści rozpoczęli wieczorem masowo opuszczać pobliskie hotele i rezydencje.

Lokalna straż pożarna zapewniła w nocy, że ogień, chociaż nadal płonie, jest pod kontrolą. Na miejsce skierowano dodatkowe oddziały policji, które kierują ruchem samochodów i umożliwiają swobodny przejazd strażakom - podała telewizja HRT.

portal tvrepublika.pl, X, PAP

Wiadomości

Zawiadomienie do prokuratury wobec ministra infrastruktury

PILNE: zawiadomienie ws. ministra infrastruktury. Sprawa trafia do prokuratury

Kamil Stoch kończy karierę. Wiadomo, ile wyniesie jego olimpijska emerytura

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Limit cen paliw wchodzi w życie. Sprawdź, ile zapłacisz

Jakubiak: Niemcy bogacą się polską biedą

Ceny ropy rosną. Rynki reagują na napięcie na Bliskim Wschodzie

Co trafia do polskich święconek? Ksiądz z The Traitors nie kryje zdziwienia

Republika wygrywa dzień po dniu. Konkurencja zostaje w tyle [DANE]

Sinner i Sabalenka nie do zatrzymania. Sunshine Double stał się faktem

Sieć lojalności silniejsza niż protesty. Tak reżim ajatollahów utrzymuje władzę

SPRAWDŹ TO!

Protasiewicz jedzie bez trzymanki. Napisał o Tusku i Wielichowskiej!

Zatrzymano kilkanaście osób w sprawie gangu narkotykowego

Trump: możemy przejąć ropę Iranu. „Mamy wiele opcji”

Afryka wyprzedza Europę. Nowe dane o katolikach na świecie

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Nawrocki liderem zaufania Polaków. Wyraźnie wyprzedza Tuska i Sikorskiego [SONDAŻ]

Co czeka nas w pogodzie na najbliższe dwa dni?

Najnowsze

Zawiadomienie do prokuratury wobec ministra infrastruktury

PILNE: zawiadomienie ws. ministra infrastruktury. Sprawa trafia do prokuratury

Ceny ropy rosną. Rynki reagują na napięcie na Bliskim Wschodzie

Co trafia do polskich święconek? Ksiądz z The Traitors nie kryje zdziwienia

Republika wygrywa dzień po dniu. Konkurencja zostaje w tyle [DANE]

Sinner i Sabalenka nie do zatrzymania. Sunshine Double stał się faktem

Kamil Stoch kończy karierę. Wiadomo, ile wyniesie jego olimpijska emerytura

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Limit cen paliw wchodzi w życie. Sprawdź, ile zapłacisz

Jakubiak: Niemcy bogacą się polską biedą