Powstanie Centrum Oceny Administracji
W kancelarii premiera powstanie Centrum Oceny Administracji, które będzie się zajmować oceną sprawności urzędów oraz analizą przydatności poszczególnych osób – informuje RMF FM.
COA ma skontrolować ministerstwa, urzędy wojewódzkie, wszystkie urzędy centralne i agencje rządowe. Urzędnicy będą oceniać m.in., czy nie występuje w nich przerost zatrudnienia.
Szefowa KPRM Beata Kempa, która będzie nadzorować COA chce również doprowadzić do standaryzacji stanowisk pracy, aby możliwe było ujednolicenie zakresu obowiązków i czasu pracy na podobnych stanowiskach. Według niej ma to również wyeliminować pewne anomalie.
rmf24.pl, telewizjarepublika.pl
Komentarze
Najnowsze
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji
Bójka w gruzińskim parlamencie. W ruch poszły pięści
Angelina Jolie nie umawia się z nikim od czasu rozwodu z Bradem Pittem