Przejdź do treści
21:40 Chełm: Prezydent-elekt Karol Nawrocki podczas obchodów 82. rocznicy Rzezi Wołyńskiej: Nie możemy zgodzić się na to, że odmawia się nam Polakom prawa do pochowania ofiar ludobójstwa wołyńskiego
19:45 Ukraina: Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował w piątek o przywróceniu dostaw broni ze strony Stanów Zjednoczonych
17:15 Poseł Marcin Romanowski złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez grupę posłów zasiadających w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnych - chodzi o bezprawne próby przejęcia KRRiT
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Gosek oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz.18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia wobec Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Potrącił 10-latka ze skutkiem śmiertelnym i uciekł. Jest akt oskarżenia

Źródło: canva.com

"Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi P. podejrzanemu o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym zginął 10-letni chłopiec. Mężczyźnie grozi od pięciu do 20 lat więzienia" – poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Mariola Wojciechowska-Grześkowiak.

Potrącił i uciekł

Do tragedii doszło w nocy 9 lutego br. w podgorzowskim Wawrowie, podczas gdy grupa osób szykowała się do wyjazdu w góry. W trakcie pakowania przez nie rzeczy do autokaru, kierujący BMW X2 potrącił 10-letniego uczestnika wyjazdu i uciekł z miejsca zdarzenia. Chłopiec zmarł 10 lutego br. w szpitalu. Kilkanaście godzin po wypadku policjanci zatrzymali kierującego BMW – Krzysztofa P.

Kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Według prokuratora, Krzysztof P., mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego jadąc zbyt szybko (10-20 km/h ponad dopuszczalną w tym miejscu prędkość 40 km/h) i nie zachowując szczególnej ostrożności przy omijaniu stojącego na przeciwnym pasie autobusu, w którym były włączone światła pozycyjne i awaryjne. Skutkiem tego było potrącenie przez niego 10-latka, który w tym czasie znajdował się w okolicy osi jezdni (na pasie ruchu samochodu BMW), czym 26-latek nieumyślnie spowodował wypadek drogowy.

Akt oskarżenia dla partnerki sprawcy

Akt oskarżenia obejmuje także dziewczynę podejrzanego - Paulinę M. Prokurator zarzucił jej poplecznictwo, czyli pomaganie sprawcy wypadku poprzez ukrycie samochodu. Podobnie jak Krzysztof P., ma ona także zarzut posiadania narkotyków. Kobiecie grozi od roku do 10 lat więzienia.

Prokurator umorzył śledztwo przeciwko bratu oskarżonego Arkadiuszowi P., któremu początkowo zarzucano, że także pomagał podejrzanemu w ukryciu uszkodzonego samochodu. Śledztwo nie wykazało, by to zrobił.

Ustalenia śledztwa

Z ustaleń śledztwa wynika, że przyczynami wypadku było niedostosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującego BMW oraz pieszego (ofiary wypadku), który korzystając z jezdni poza wyznaczonym przejściem dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu BMW.

Ponadto - jak napisano w akcie oskarżenia - na wystąpienie wypadku miały wpływ nieprawidłowości związane z załadunkiem bagaży przez osoby piesze od strony jezdni, bez podjęcia działań zabezpieczających załadunek oraz nieprawidłowo zaparkowany 10 m od przejścia dla pieszych samochód osobowy. Prokurator zlecił policję wszczęcie w tych kwestiach postępowań o wykroczenia.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Krzysztof P. początkowo umniejszał swoją winę, ale ostatecznie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów w pełnym zakresie, złożył wyjaśnienia, które korespondują z ustalonym stanem faktycznym, wyraził żal i skruchę 

– dodała prokurator Wojciechowska-Grześkowiak

Akt oskarżenia w opisanej sprawie pod koniec października br. został skierowany do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp.

Źródło: PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

Papugi z angielskiego zoo obrażały zwiedzających! Zostały usunięte

Podali przyczynę katastrofy lotu Air India 171

Trump o powodzi w Teksasie: nigdy nie widziałem czegoś takiego

Rosja oficjalnie określiła Francję jako swojego głównego przeciwnika w Europie

Tusk się pogubił? Najpierw mówi, że problemu nie ma, potem zamyka granicę!

TVP odpuszcza „Lalkę”! Wszystko przez Netflixa?

Prezydent-elekt Nawrocki apeluje o ekshumacje ofiar Wołynia

Dworczyk: Czas na prawdę i godny pochówek

KRRiT pod ostrzałem. Romanowski: To próba usunięcia organu konstytucyjnego!

SPRAWDŹ TO!

Bodnar wystosował długi list do prezydenta Dudy

Złoty przycisk od Youtube dla Sławomira Mentzena

Lech i Legia ruszają po pierwsze trofeum w sezonie

Przygotowania do obchodów 105. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Granica jak sito. Niemcy przerzucają migrantów do Polski!

Zobacz, ile Świątek zarobi na Wimbledonie!

Najnowsze

Papugi z angielskiego zoo obrażały zwiedzających! Zostały usunięte

Tusk się pogubił? Najpierw mówi, że problemu nie ma, potem zamyka granicę!

TVP odpuszcza „Lalkę”! Wszystko przez Netflixa?

Prezydent-elekt Nawrocki apeluje o ekshumacje ofiar Wołynia

Dworczyk: Czas na prawdę i godny pochówek

Podali przyczynę katastrofy lotu Air India 171

Trump o powodzi w Teksasie: nigdy nie widziałem czegoś takiego

Rosja oficjalnie określiła Francję jako swojego głównego przeciwnika w Europie