Potężny pożar pałacu w Jelczu-Laskowicach
Trwa dogaszanie pożaru neogotyckiego pałacu znajdującego się przy ul. Kukułczej w Jelczu-Laskowicach (pow. oławski). Strażacy otrzymali wezwanie o godz. 11:37, pożar zdążył objąć sporą część poddasza.
Strażacy otrzymali wezwanie o godz. 11:37. Gdy przybyli na miejsce, ogień obejmował już ok. 1/4 powierzchni poddasza.
"Obecnie trwają działania gaśnicze, w działaniach bierze 13 zastępów, 36 osób. Mamy wsparcie jednego zastępu z Wrocławia w postaci drabiny. Brak osób poszkodowanych" - powiedział PAP kpt. Tomasz Woźnica z PSP w Oławie.
Pałac został wybudowany w 1894 roku przez rodzinę Saurmów. Otacza go park o pow. niemal 10 hektarów. Obiekt znajduje się w prywatnych rękach.
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź