Posłowie PiS piszą interpelację do KE. Pytają o wolność mediów i stan demokracji w Niemczech
Z inicjatywy europosłów Prawa i Sprawiedliwości zasiadających w Parlamencie Europejskim - Jadwigi Wiśniewskiej, Zbigniewa Kuźmiuka oraz Stanisława Ożoga - dziś została skierowana do Komisji Europejskiej interpelacja dotycząca niedawnych wydarzeń, jakie miały miejsce w Kolonii oraz w innych miastach niemieckich, kiedy to doszło do masowych napaści na kobiety na tle seksualnym.
W interpelacji europosłowie podkreślają, że władze RFN nie zareagowały na zaistniałe wydarzenia w sposób należyty oraz zrobiły wiele, by opinia publiczna nie dowiedziała się o tych aktach przemocy.
"Niepokojąca w tej sprawie jest bezradność i nieskuteczność policji niemieckiej wobec zorganizowanych grup napastników. Podobnie niepokojąca jest faktyczna cenzura wobec wiadomości o zajściach w Kolonii, co wskazuje na zagrożenie wolności słowa w Niemczech" – zauważają eurodeputowani. Informacja o napaściach w noc sylwestrową pojawiła się dopiero kilka dni później w ograniczonym zakresie.
"Czy Komisja Europejska zamierza podjąć jakiekolwiek działania wobec Niemiec, w celu poprawy bezpieczeństwa w tym kraju, poszanowania godności i praw kobiet, a także wolności mediów do informowania o ważnych wydarzeniach publicznych?" – pytają europosłowie PiS.
Nawet kilkaset kobiet mogło paść ofiarą przemocy seksualnej ze strony imigrantów w czasie nocy sylwestrowej w trzech niemieckich miastach: Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie. Tylko w Kolonii mówi się o około 80 poszkodowanych. Imigranci molestowali kobiety, zrywali z nich ubrania, wyzywali je, okradali i próbowali zgwałcić. Niemiecka media ukrywały te fakty przez kilka dni.
CZYTAJ TAKŻE:
Niespotykana skala molestowania kobiet w Finlandii
Najnowsze
Brodzik: niekontrolowana migracja w Niemczech przynosi swoje skutki
„Tłumy” na Sylwestrze nielegalnej TVP. „Kosztowna klapa, te pieniądze miały iść na onkologię”
Lodowski: Nawrocki to być może jest jedyna osoba, która może w Polsce zamknąć postkomunizm
Ustawa o ochronie ludności: Nowe przepisy na wypadek wojny i kryzysów