Poseł PiS zawiadamia prokuraturę ws. prowokacji w kościele św. Anny
Poseł PiS Stanisław Pięta złożył do prokuratury zawiadomienie w związku z incydentem, do którego doszło w niedzielę w kościele św. Anny w Warszawie podczas czytania listu biskupów o ochronie życia nienarodzonego. Skarga dotyczy "głośnego wykrzykiwania" oraz "prowokacyjnego opuszczenia Kościoła", które "utrudniały i zakłócały prawidłowe prowadzenie obrzędu Mszy Świętej".
"Ustawka"
Incydent w kościele św. Anny wywołał w sieci falę krytycznych wobec "GW" komentarzy. "'Wyborcza' wchodzi w ustawkę w czasie mszy św.? Żaden tabloid w PL tego nie robił. To poziom 'Nie' i 'Faktów i Mitów'" – napisał na Twitterze dziennikarz "Reczpospolitej" Robert Mazurek. "Podobno za tydzień całą redakcją idą do kościoła, żeby z niego demonstracyjnie wyjść" – stwierdziła z kolei blogerka Kataryna.
Akcje protestacyjne przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej odbyły się dziś w kilku miastach w Polsce. W Warszawie przeciwnicy aborcji przynieśli ze sobą transparenty z hasłami: "Aborcja dla rządu", "Klesze łapy precz od kobiet i ziemi" oraz "Ekscelencjo zajmij się swoją potencją". CZYTAJ WIĘCEJ...
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Niemiecka telewizja ZDF wyemitowała materiał z kościoła św. Anny
Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy stanowczo potępia prowokację w kościele św. Anny
"Wierna" z kościoła św. Anny to zdeklarowana ateistka i aktywistka LGBT
Najnowsze
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź
Jest propozycja dwóch lokalizacji stałej bazy wojskowej USA w Polsce. Co z jej kosztem?