Przejdź do treści
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Poseł .Nowoczesnej o tzw. dużej ustawie medialnej: Albo mamy media w rodzaju BBC, albo w rodzaju Russia Today

Źródło: Telewizja Republika

– Oglądalność "Wiadomości" spada na łeb na szyję. Uważam, że Jacek Kurski jest najgorszym prezesem TVP od lat. Mnie się marzy merytoryczny człowiek na tym stanowisku – powiedział na antenie Telewizji Republika poseł .Nowoczesnej Paweł Kobyliński.

Gośćmi Antoniego Trzmiela w "Wolnych Głosach" byli Anna Krupka poseł Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Wójcikowski poseł ugrupowania Kukiz '15 oraz Paweł Kobyliński z .Nowoczesnaj. 

"Na wszystko jest czas, tylko nie na porządne ustawy"

Krzysztof Czabański, pełnomocnik rządu ds. przygotowania reformy publicznej radiofonii i telewizji poinformował wczoraj, że tzw. duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca, jak wcześniej planowano. Czabański podkreślił, że w pierwszej kolejności Sejm zajmie się powołaniem Rady Mediów Narodowych, zaś dopiero potem kwestiami finansowymi, które wymagają wszczęcia procedury notyfikacyjnej w Brukseli.

Anna Krupka powiedziała, że PiS chce przygotować ustawę, która "będzie proponować dobre rozwiązania". – Czasami trzeba poświęcić na to więcej czasu – dodała. Rafał Wójcikowski u klubu Pawła Kukiza powiedział zaś, że "nasi partnerzy mieli czas do 30. czerwca". – Na wszystko jest czas, tylko nie na porządne ustawy. Daliśmy kredyt zaufania, a na razie mamy Polskę-prowizorkę – ocenił. Poseł .Nowoczesnej Paweł Kobyliński stwierdził, że "nie sposób nie zgodzić się z tym, ze w Polsce prowizorki są wyjątkowo trwałe". – My nie dawaliśmy żadnego kredytu zaufania. Oglądalność "Wiadomości" spada na łeb na szyję, uważam, że Jacek Kurski jest najgorszym prezesem TVP od lat – ocenił. – Mnie się marzy merytoryczny człowiek na tym stanowisku. Albo mamy media w rodzaju BBC, albo w rodzaju Russia Today. Wydaje mi się, że obecnie jest nam bliżej do Russia Today. Wyszła niekompetencja, może chodzi o walkę o stołki między Kurskim a Czabańskim – stwierdził poseł .Nowoczesnej. Rafał Wójcikowski powiedział zaś, że jego ugrupowanie proponuje "podatek sektorowy dla stacji, które mają koncesję". – Proponujemy opłatę sektorową od przychodów, pracujemy nad tym – dodał.

"Nie jest nam potrzebna kolejna awantura"

Wczoraj Prawo i Sprawiedliwość opowiedziało się za wprowadzeniem pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy Komitetu Obrony Demokracji ws. Trybunału Konstytucyjnego. Platforma Obywatelska i .Nowoczesna były przeciw. Paweł Kobyliński zapytany o to, dlaczego jego partia nie poparła ustawy KOD ocenił, że "nie jest potrzebna nowa ustawa, a naprawienie błędów, które są, czyli zaprzysiężenie trzech sędziów prawidłowo wybranych i publikacja wyroku z 9 marca". – Wydaje mi się, ze nie poparliśmy tego, aby nie przykrywać kolejnego fatalnego projektu PiS, żeby nie stwarzać takiej fasadowości demokracji. To jest już trzecia nowela, nie jest nam potrzebna kolejna awantura, a naprawienie tego, co jest. KOD wydaje mi się, spodziewał się takiej naszej decyzji. Nie warto w tej chwili procedować jakiejkolwiek ustawy, naprawmy to, co jest – powiedział.

Rafał Wójcikowski z klubu Kukiz'15 ocenił, że "spór o Trybunał Konstytucyjny coraz bardziej męczy obywateli, męczy też nas, Kukiz'15". – Wygląda to jak zmaganie żołnierzy w czasie pierwszej wojny światowej – dodał.

– My cały czas wyciągamy rękę do zgody, ale to rozwiązanie nie może opierać się na łamaniu prawa i konstytucji – powiedziała zaś poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prezentacja i dyskusja w Sejmie. Posłowie zajmują się trzema projektami ws. TK

Telewizja Republika

Wiadomości

Dziś pierwsza Kongregacja Kardynałów po śmierci papieża Franciszka

Kreml o udziale Trumpa w paradzie 9 maja na Placu Czerwonym

Grób papieża z kamienia pochodzącego z krainy jego dziadków

Panika na lotnisku w Orlando: zapalił się silnik samolotu

Pogrzeb papieża Franciszka? Trump podjął decyzję

Relacje między nimi były napięte. Teraz Milei odwołał wszystko

Ukraińskie siły odpierają rosyjską ofensywę. Robotyka daje im przewagę

To ten moment symbolizuje zakończenie posługi papieża

Odważne stroje i wielkie show Justyny Steczkowskiej w Madrycie. Czy „Gaja” naprawdę ma szansę na Eurowizji?

Papież Franciszek nie żyje. Pogrzeb między 25 a 27 kwietnia

Co zrobić z jedzeniem po świętach? Te 5 sposobów ratuje sytuację

Ks. Waldemar Cisło: Papież Franciszek był nazywany proboszczem świata

Małgorzata Kożuchowska poruszona śmiercią papieża Franciszka. Pokazała wyjątkowe zdjęcie z Watykanu

W środę kolejne rozmowy Ukrainy z sojusznikami o bezwarunkowym zawieszeniu broni

Testament Franciszka ujawniony. Treść zaskakuje prostotą

Najnowsze

Dziś pierwsza Kongregacja Kardynałów po śmierci papieża Franciszka

Pogrzeb papieża Franciszka? Trump podjął decyzję

Relacje między nimi były napięte. Teraz Milei odwołał wszystko

Ukraińskie siły odpierają rosyjską ofensywę. Robotyka daje im przewagę

To ten moment symbolizuje zakończenie posługi papieża

Kreml o udziale Trumpa w paradzie 9 maja na Placu Czerwonym

Grób papieża z kamienia pochodzącego z krainy jego dziadków

Panika na lotnisku w Orlando: zapalił się silnik samolotu