Przejdź do treści
Republika W poniedziałek zapraszamy na poranne rozmowy w Radio Republika: o godz. 6:19 - Jacek Wrona, publicysta, były funkcjonariusz policji, o godz. 6:35 - Tomasz Grodecki, TV - Niezależna.pl, o godz. 7:10 - poseł Olga Semeniuk-Patkowska (PiS)
22:06 Francja: ambasador USA stwierdził, że Paryż nie podejmuje wystarczających działań ws. walki z antysemityzmem
21:23 Zabrze: zakończono głosowanie w drugiej turze przedterminowych wyborów prezydenta
21:03 Hennig-Kloska: będą dwie nowe ustawy ws. energetyki wiatrowej oraz mrożenia cen energii
20:33 Wietnam: przed nadciągającym tajfunem władze zarządziły ewakuację ponad 586 tys. ludzi
20:05 Sondaż dla WP: zdaniem 68,7 proc. badanych minister Pełczyńska-Nałęcz powinna podać się do dymisji
19:47 Ławrow dla NBC: to spekulacje, że Putin zgodził się na spotkanie z Zełenskim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Białystok Centrum zaprasza na obchody 79. rocznicy zamordowania Danuty Siedzikówny „Inki” w czwartek, 28 sierpnia, o godz. 17:00 do Kościoła pw. Zwiastowania NMP przy ul. Chętnika 80 w Białymstoku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Ponad 800 pijanych kierowców, prawie 250 wypadków. Trwa akcja „Znicz”

Źródło: Fot. Lubuska Policja

W niedzielę doszło do 61 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych – poinformowała Komenda Główna Policji. Funkcjonariusze tego dnia zatrzymali 343 nietrzeźwych kierowców. Od piątku w wypadkach zginęło 18 osób. Zatrzymanych zostało 834 nietrzeźwych kierowców.

Policja minioną dobę podsumowała na Twitterze. Łącznie policjanci i policjantki interweniowali 21 069 razy. „Zatrzymaliśmy 737 sprawców przestępstw, w tym 343 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło 197 poszukiwanych” – podała KGP.

„Na drogach doszło do 61 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych” – przekazała policja.

Łącznie od piątku do niedzieli doszło do 245 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 293 zostały ranne. Policjanci w te trzy dni zatrzymali 834 nietrzeźwych kierowców.

W ramach akcji ZNICZ prowadzonej od 29 października do 2 listopada 2021 roku, policjanci czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na drogi wyjeżdża więcej patroli, co przekłada się na częstsze kontrole.

Minionej doby ????‍♂️????‍♀️@PolskaPolicja
interweniowali 21069 razy. Zatrzymaliśmy 737 sprawców przestępstw, w tym 343 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło 197 poszukiwanych. Na drogach doszło do 61 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych #POMAGAMYiCHRONIMY pic.twitter.com/u7YWOqSN1N

— Polska Policja ???????? (@PolskaPolicja) November 1, 2021

W szczególności policjanci reagują na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów.

W związku z rozpoczynającymi się policyjnymi działaniami ZNICZ, a także inauguracją akcji informacyjno-edukacyjnej „Nie Zabijaj!”, 29 października na parkingu przy Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, odbył się briefing z udziałem insp. Mariusza Ciarki rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji oraz kom. Roberta Opasa z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Pamiętajcie! Polecenia wydawane przez policjanta kierującego ruchem są najważniejsze☝️Mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi i światłami ???????? Trwa akcja ZNICZ☝️ pic.twitter.com/30z0YZTJdU

— KWP w Bydgoszczy (@KWPwBydgoszczy) November 1, 2021

Podczas briefingu podkreślono, że funkcjonariusze będą pilnować porządku oraz płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju oraz w okolicach cmentarzy.

Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy wprowadzone zostały zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi przed wyjazdem w trasę. Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach.

Bądźmy jednak przygotowani, że mimo starań policjantów możemy napotkać utrudnienia. Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym. Tym bardziej, że w wielu miastach uruchomione są specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością.

KGP

Wiadomości

3I/Atlas

Gość z głębin Kosmosu. Wygląda jak „puchowa śnieżka". Leci do nas

Zabrze ma nowego prezydenta. Tragiczna frekwencja!

Mamy kolejne kajakarskie złoto! Klatt i Puławska najlepsze na 500 m

Ściśle Jawne: Bardzo wiele nie wiemy o tym jak Stasi działało w Polsce

Poseł Woś: Ludzie dziękowali prezydentowi za zawetowanie ustawy wiatrakowej

Przeszukanie u Ewy Stankiewicz. Sędzia ostro o działaniach służb

Druga tura wyborów prezydenckich w Zabrzu. Wyniki z 83 na 89 komisji!

Zełenski dziękuje Nawrockiemu za gratulacje z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

Meteorolodzy przewidują wietrzną i ciepłą zimę

Nie chcesz powrotu tęczy na Plac Zbawiciela? Podpisz petycję

W Polsce znikają elektrownie atomowe, choć jeszcze żadnej nie mieliśmy

Burza po słowach Wielińskiego ws. wysłania żołnierzy na Ukrainę. Internauci: „Weź karabin i jedź sobie”

Robert Bąkiewicz o sytuacji na granicy: Niemiecki policjant celował bronią palną w kierunku polskiego obywatela na polskiej ziemi

Matecki: dlaczego policja pozwala bandzie Michnika malować ulice?

Suski: prof. Cenckiewicz ma całą piramidę zasług dla polskiej obronności!

Najnowsze

3I/Atlas

Gość z głębin Kosmosu. Wygląda jak „puchowa śnieżka". Leci do nas

Poseł Woś: Ludzie dziękowali prezydentowi za zawetowanie ustawy wiatrakowej

Przeszukanie u Ewy Stankiewicz. Sędzia ostro o działaniach służb

Druga tura wyborów prezydenckich w Zabrzu. Wyniki z 83 na 89 komisji!

Zełenski dziękuje Nawrockiemu za gratulacje z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

Zabrze ma nowego prezydenta. Tragiczna frekwencja!

Mamy kolejne kajakarskie złoto! Klatt i Puławska najlepsze na 500 m

Ściśle Jawne: Bardzo wiele nie wiemy o tym jak Stasi działało w Polsce