Przejdź do treści
13:26 Polska: W czwartek i piątek w całym kraju zachmurzenie duże z lokalnymi rozpogodzeniami i przejaśnieniami
12:40 Bangladesz: Była premier Hasina Wajed oskarżona o zbrodnie przeciwko ludzkości
11:23 Śląskie: Śledczy umorzyli sprawę upadku dziecka z balkonu. Ustalono, że matka była niepoczytalna
11:07 Przemysław Czarnek: Nowacka to najgorsza minister w najsłabszym rządzie III RP
11:00 TSUE: Polska ma zapłacić 8,3 mln euro za niewdrożenie dyrektywy dotyczącej praw autorskich online
10:49 Tatry: Szlak wokół Morskiego Oka podtopiony. Intensywne opady utrudniają wędrówki
10:34 Pakistan: Aresztowano 149 osób podczas akcji przeciw oszustom internetowym
09:36 W. Zełenski: Rosja zaatakowała ostatniej nocy Ukrainę 18 rakietami i 400 dronami
09:04 Małopolskie: Brak stanów alarmowych na rzekach, odwołane ostrzeżenia o burzach i opadach
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Wydarzenie Wiec poparcia wobec Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Ponad 8 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej w Małopolsce

Źródło: PAP/Tomasz Gzell

Mamy 8312 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba wszystkich zakażonych od początku pandemii wzrosła do 1076180. Resort dodał, że zmarło kolejnych 411 pacjentów - 94 z powodu Covid-19, a 317 z powodu współistnienia z innymi chorobami. Bilans wszystkich ofiar wynosi teraz 20592.

Nowe przypadki pochodzą z województw: małopolskiego (1072), mazowieckiego (960), śląskiego (852), kujawsko-pomorskiego (690), wielkopolskiego (580), dolnośląskiego (566), łódzkiego (563), warmińsko-mazurskiego (528), pomorskiego (515), zachodniopomorskiego (486), lubelskiego (416), podkarpackiego (204), podlaskiego (193), świętokrzyskiego (182), lubuskiego (174), opolskiego (140). 

191 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.



Mamy 8 312 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (1072), mazowieckiego (960), śląskiego (852), kujawsko-pomorskiego (690), wielkopolskiego (580), dolnośląskiego (566), łódzkiego (563), warmińsko-mazurskiego (528), pomorskiego (515),

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) December 8, 2020

Resort zdrowia przekazał także, że obecnie przygotowane są 38 123 łóżka dla pacjentów z Covid-19, z czego zajętych jest 19 917.  

Z kolei respiratorów dla pacjentów "covidowych" przygotowano 3 187; zajętych jest 1 835. 

Obecnie na kwarantannie przebywa 237 786 osób. Liczba wyzdrowiałych z zakażenia koronawirusem wzrosła do 738 845.

 

???? Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/wBKF9200Rb

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) December 8, 2020
twitter/Ministerstwo Zdrowia

Wiadomości

Kolejny rekord Messiego! Argentyńczyk zachwyca w MLS

O co tu chodzi?! Anulowali głosowanie, bo poszło nie tak, jak chcieli?!

Kancelaria Prezydenta Karola Nawrockiego. Kto będzie na jej czele? [NAZWISKA]

KE niesłusznie potrąciła Polsce ok. 68 mln euro za niewstrzymanie wydobycia w Turowie!

Rozłam w koalicji Tuska podczas głosowania

Co dalej z von der Leyen? Parlament Europejski podjął decyzję

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Kobieta z kanistrem z benzyną pod KPRM. Zabrano ją do szpitala!

Nie chodzi o kontrole? Bochenek w Radio Republika: To walka z Ruchem Obrony Granic

Klub „Gazety Polskiej” w Bartoszycach zaprasza na uroczystości związane z uczczeniem Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu.

Oszustwa na szeroką skalę. Aresztowano 149 osób!

Rekordowe ceny biletów na NBA Summer League w Las Vegas

Atak na Hołownię po spotkaniu z politykami PiS. "Nie umiem nienawidzić!"

Gwałtowne deszcze w Polsce. IMGW znów ostrzega

Agresorzy znów przeszkadzali. Prezes PiS: To, co się tutaj dzieje, już się kończy

Doda nie zamierza rezygnować ze słońca po diagnozie raka: „To życiodajna siła. Trzeba tylko używać jej z głową”

Najnowsze

Kolejny rekord Messiego! Argentyńczyk zachwyca w MLS

Rozłam w koalicji Tuska podczas głosowania

Co dalej z von der Leyen? Parlament Europejski podjął decyzję

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Kobieta z kanistrem z benzyną pod KPRM. Zabrano ją do szpitala!

Nie chodzi o kontrole? Bochenek w Radio Republika: To walka z Ruchem Obrony Granic

O co tu chodzi?! Anulowali głosowanie, bo poszło nie tak, jak chcieli?!

Kancelaria Prezydenta Karola Nawrockiego. Kto będzie na jej czele? [NAZWISKA]

KE niesłusznie potrąciła Polsce ok. 68 mln euro za niewstrzymanie wydobycia w Turowie!