Polskie MSZ zszokowane nagłą śmiercią szefa białoruskiej dyplomacji
Jesteśmy zszkowani nagłą śmiercią ministra spraw zagranicznych Białorusi Uładzimira Makieja - czytamy w oświadczaniu przewodniczącego OBWE Zbigniewa Raua i sekretarz generalnej OBWE Helgi Schmid opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych.
Przewodniczący OBWE @RauZbigniew i Sekretarz Generalna @HelgaSchmid_SG są wstrząśnięci nagłym odejściem min. spraw zagranicznych Białorusi Władimira Makieja.
— Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP 🇵🇱 (@MSZ_RP) November 26, 2022
Oczekiwaliśmy Jego obecności na przyszłotygodniowej Radzie Ministerialnej #OBWE w Łodzi.
Składamy kondolencje rodzinie. https://t.co/pQQHPWasY8
O "nagłej śmierci" 64-letniego ministra powiadomił w sobotę państwową agencję BiełTA rzecznik białoruskiego MSZ Anatol Hłaz.
Oficjalnych informacji na temat przyczyn śmierci Uładzimira Makieja, który od dziesięciu lat pełnił funkcję szefa MSZ Białorusi, jak dotąd nie podano. Rzecznik MSZ powiedział, że informacja ta była dla wszystkich zaskoczeniem.
Media przypominają, że w piątek Makiej spotkał się z nuncjuszem apostolskim w Mińsku, a w tygodniu był w Armenii, gdzie uczestniczył w sesji poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.
Wiadomości
Jarosław Kaczyński ostrzega: mamy do czynienia ze stanem, w którym niepodległość Polski jest zagrożona
Ordo Iuris chce wyłączenie prof. Środy z orzekania ws. socjologa, który chciał "zwalczać katotalibów"
Sójka alarmuje o działaniach Koalicji Obywatelskiej wymierzonych w Fundusz Medyczny. "Chcą go ograbić"
Najnowsze
Dworzec Centralny zamknięty w czasie Marszu Niepodległości. "PRLowska szkoła utrudniania życia"
Sabalenka kończy sezon jako liderka rankingu WTA
Kontakty z Rubcowem, spotkania ze Szmydtem. Żurek w otoczeniu ruskich szpiegów