Polski himalaista zaginął na zboczu góry Gaszerbrum II
Aleksander Ostrowski zaginął kiedy zjeżdżał na nartach razem z drugim himalaistą Piotrem Śnigórskim, w stronę bazy na zboczu Gaszerbrum II, w łańcuchu górskim Karakorum.
Kierujący akcją ratowniczą podejrzewają, że Ostrowski mógł wpaść z ukrytą szczelinę. Akcję koordynuje himalaistka Kinga Baranowska, która była już wcześniej na Gaszerbrum II.
W poszukiwaniach pomagają trzej pakistańscy szerpowie.
Gaszerbrum II to najniższy ośmiotysięcznik łańcuchu górskiego Karakorum, znajdujący się na pograniczu Indii, Pakistanu i Chin.
TVN24, TVP Info
Komentarze
Najnowsze
AI w polskiej edukacji. Eksperci, młodzi liderzy i były wiceminister spotkają się w Sejmie RP
Uwaga: duże zagrożenie pożarowe w województwie mazowieckim!
To ostatni moment. Wniosek o 800 plus do końca czerwca oznacza wypłatę z wyrównaniem
TRZEBA ZOBACZYĆ!