Polska zbuduje dwa satelity wojskowe
Jak informuje Nasz Dziennik, Polska zbuduje dwa satelity wojskowe. Studium ich wykonalności ma być gotowe już w tym tygodniu
Sierpień to termin, na który przewidziano opracowanie ostatecznej wersji całego przedsięwzięcia. Wówczas ma być rozpisany konkurs na udział partnera zagranicznego, który razem z polskimi firmami stworzy konsorcjum.
Jak podaje Nasz Dziennik, wyniesienie pierwszego satelity na orbitę zajmie około ośmiu lat.
Aktualnie Ministerstwo Obrony Narodowej korzysta z danych otrzymywanych przez włoskie satelity.
Poza ulokowaniem satelity definicja misji określa szereg innych kwestii, ściśle technicznych. Dokonuje się to w pierwszym etapie realizacji programu, czyli na początku budowy satelity – mówi Naszemu Dziennikowi dr. inż. Marcin Szołucha z Wojskowej Akademii Technicznej.
Najnowsze
HIT DNIA
Jeszcze nie ucichła afera... Posłanka KO pojawiła się na Dniu Zdrowia [ZDJĘCIA]
Wawer w Republice o aferze Kacprzyka: Donald Tusk próbuje przeczekać kryzys
PILNE! Polki poznały rywalki w pierwszej rundzie Wimbledonu