Przejdź do treści
14:59 Podkarpackie: Ostatnie burze i ulewy wyrządziły szkody w uprawach ok. 400 rolników
14:37 IMGW: podwyższenie stopnia ostrzeżeń dla północy kraju i alert RCB
14:28 Polska: Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pożaru hali w Mińsku Mazowieckim
13:17 IMGW: we wtorek i w środę deszczowo, z lokalnymi burzami
12:39 UE: Litwa chce przyjęcia 18. pakietu sankcji wobec Rosji i szybkiego rozpoczęcia pracy nad 19.
11:37 Kapsuła Dragon z Polakiem na pokładzie wodowała w Pacyfiku
11:11 Francja: Mer podparyskiej miejscowości Triel-sur-Seine zabronił młodzieży wychodzenia z domu po godz. 23 bez zezwolenia rodziców
10:18 Tarnów: Zarzuty dla dwóch mężczyzn w związku z piątkowym atakiem na 17-latka
10:11 Lublin: 10 osób oskarżonych o handel narkotykami w internecie. Grupą kierował obcokrajowiec
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Polityk PO krytykuje Lecha Kaczyńskiego. Semeniuk: to absolutnie skandaliczna wypowiedź

Źródło: Telewizja Republika

Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego była wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, która mówiła m.in. o przedwyborczych obietnicach Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. Wróciła także do sprawy awarii "Czajki". Od tego wydarzenia mija już blisko rok, a wciąż brak na ten temat wyjaśnień.

Olga Semeniuk odniosła się do słów Marcina Kierwińskiego, który w kontekście starań warszawskich radnych o ustanowienie ulicy im. Lecha Kaczyńskiego, stwierdził, że nieżyjący prezydent i jego dorobek są kontrowersyjne.

– Powiedział to w ostatnich dniach. To absolutnie skandaliczna wypowiedź, która nie powinna mień miejsca. Uważam, że powinien za nią przeprosić – powiedziała Semeniuk.

Pomimo przedwyborczych obietnic Rafała Trzaskowskiego temat nadania w stolicy ulicy im. Lecha Kaczyńskiego został zdjęty z porządku obrad.

– Oczywiście Rafał Trzaskowski obiecał w kampanii wyborczej, że taka ulica powstanie. Na ostatnie, czwartkowej sesji Rady Warszawy klub radnych PiS próbował wnieść w porządek obrad punkt dotyczący zamiany nazwy ulicy al. Armii Ludowej na ul. im. Lecha Kaczyńskiego. Niestety zostało to zdjęte. Rafał Trzaskowski powiedział między wierszami, że nikt nie będzie stawiać mu warunków, kiedy to ma nastąpić i on we wrześniu taką propozycję złoży – wskazywała wiceminister.

– Sam fakt, że nie jest w stanie załatwić tak prostej rzeczy załatwić w Warszawie świadczy o tym, że po prostu wszystkie działania jakie odejmuje są nacelowane na obszar polityczny a niekoniecznie związany z uporządkowaniem tematów zaległych w kontekście jego obietnic wyborczych. – oceniła.

Miejmy nadzieję, że we wrześniu to się uda i nie będzie to ulica rangi wstydu, (…), że będzie to ulica, która (…) odpowiednio wyeksponowana. – zaznaczyła.

Niewyjaśniona „Czajka”

We wtorek w sprawie Sławomira Nowaka został zatrzymany Aleksander D., który był prezesem firmy, modernizującej oczyszczalnię "Czajka".

– To napawa dużą dozą pesymizmu, to też pokazuje, dlaczego przez ostatni rok mieliśmy do czynienia z brakiem transparentności. Mam nadzieje, że prokuratura najszybciej jak się da ten temat wyjaśni, a mieszkańcy Warszawy dowiedzą się (…) jaka była przyczyna tej awarii – mówiła Olga Semeniuk na antenie TV Republika.

 

#PolskaNaDzieńDobry | @OlgaEwaSemeniuk: Rafał #Traszkowski obiecał, że ulica Lecha Kaczyńskiego powstanie, lecz projekt został zrzucony.#włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) August 5, 2020

 

#PolskaNaDzieńDobry | @OlgaEwaSemeniuk: Projekty PiS w Radzie Warszawy są gorzej traktowane, dlaczego mamy czekać do września nie wiem.#włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) August 5, 2020
TV Republika

Wiadomości

Wypadek na trasie S2 w Warszawie. Służby na miejscu, możliwe utrudnienia w ruchu

Resort Sikorskiego żąda od Watykanu wyciągnięcia ostrych „konsekwencji” wobec biskupów

Francja szykuje się na wojnę. Polska wymieniona jako kluczowy sojusznik

Prezydent o lądowaniu Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego: Polska dziękuje za Pańską odwagę!

Zaatakował nożem kobietę w 9 miesiącu ciąży!

Sprzedajesz w Internecie? Skarbówka ma cię na oku

Księżna Kate i książę William zachwyceni Igą Świątek. Padły gratulacje!

Najpierw Braun, teraz wystawa. Prezes PiS: Czy to skoordynowana akcja?

Nie chcą Rosjan na igrzyskach. Moskwa kieruje sprawę do Trybunału

Zalewska w Radio Republika: Decyzja USA nie jest dobra, ale to odpowiedź na brak propozycji ze strony UE

Skandaliczna wystawa w Gdańsku? Błaszczak: to zdrada polskich interesów!

Prokuratura: Prezydent Duda podjął decyzję ws. Roberta Bąkiewicza!

W kraju chaos, a Tusk... ogląda telewizję. Lawina KOMENTARZY!

Kolejne znalezisko w Wiśle, wiemy co to!

Sachajko: gdyby Nawrocki nie wygrał, to nastąpiłaby całkowita germanizacja

Najnowsze

Wypadek na trasie S2 w Warszawie. Służby na miejscu, możliwe utrudnienia w ruchu

Zaatakował nożem kobietę w 9 miesiącu ciąży!

Sprzedajesz w Internecie? Skarbówka ma cię na oku

Księżna Kate i książę William zachwyceni Igą Świątek. Padły gratulacje!

Najpierw Braun, teraz wystawa. Prezes PiS: Czy to skoordynowana akcja?

Resort Sikorskiego żąda od Watykanu wyciągnięcia ostrych „konsekwencji” wobec biskupów

Francja szykuje się na wojnę. Polska wymieniona jako kluczowy sojusznik

Prezydent o lądowaniu Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego: Polska dziękuje za Pańską odwagę!