Przejdź do treści
14:13 Nigeria: 22 sportowców zginęło w wypadku drogowym. Autobus, którym jechali, zjechał z mostu
14:04 Ukraina: 12 osób zginęło, ok. 60 rannych w ataku Rosji na jednostkę szkoleniową
13:29 KGP: do godz. 10 odnotowano trzy przestępstwa oraz 173 wykroczenia związane z naruszeniem ciszy wyborczej
12:47 Papież Leon XIV: błogosławione siostry katarzynki służyły mimo panującej nienawiści i terroru
12:19 Zachodniopomorskie: z powodu kontroli prowadzonych przez niemieckie służby graniczne i policję na przejściu Kołbaskowo-Pomellen, na autostradzie A6 od strony Szczecina kolejka pojazdów ma ok. 5 km
12:16 Ukraina: rosyjski pociąg wojskowy wysadzony w powietrze w obwodzie zaporoskim
11:50 Wielka Brytania: rząd przeznaczy 1,5 mld funtów na budowę sześciu fabryk broni i amunicji, które mają wzmocnić gotowość kraju bojową
09:56 Policjanci z Ciechanowa odnaleźli 15-letnią Liliannę z Opinogóry Dolnej (Mazowieckie), która zaginęła w piątek i od tego czasu była poszukiwana. Okazało się, że dziewczynka przebywała u znajomych. Cała i zdrowa trafiła już pod opiekę
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Politycy PO kwestionują zasadność obecności wojsk amerykańskich w Polsce?

Źródło: pixabay

Dyskusję na temat kosztów utrzymania wojsk amerykańskich i ich rozmieszczenia w Polsce, podjętą przez polityków PO na Komisji Obrony Narodowej na kilka dni przed wizytą prezydenta Dudy w USA uważam za niezwykle szkodliwą - powiedział Bartosz Kownacki (PiS) w rozmowie z portalem TV Republika.

Bartosz Kownacki (PiS) komentuje specjalnie dla portalu TV Republika dzisiejsze posiedzenie Komisji Obrony Narodowej:

"Politycy Platformy Obywatelskiej rozpoczęli dyskusję na temat, ile wojska amerykańskie kosztują i że w zasadzie zostały tak rozmieszczone, że nie dają żadnej gwarancji bezpieczeństwa, bo zanim zostałyby uruchomione, to Rosjanie dotarliby już do Warszawy. Takie słowa można interpretować moim zdaniem tylko jako kwestionowanie obecności wojsk amerykańskich w Polsce. A wypowiedzenie ich publicznie na Komisji na kilka dni przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w USA jest niezwykle szkodliwe.

Czy to oznacza, że politycy PO zapędzili się w swojej nienawiści do prezydenta Andrzeja Dudy, gdyż zdają sobie sprawę, że to dzięki niemu wojska amerykańskie stacjonują nad Wisłą i to wywołuje u nich uczucie frustracji? A być może są inne motywacje? Zdajemy sobie sprawę, że część polityków Platformy Obywatelskiej bardzo kibicuje Niemcom, a wiemy, że te wojska miałyby być przeniesione właśnie z Niemiec – może ten fakt też niektórych z nich niepokoi?

Jeżeli przytoczone przeze mnie słowa polityków PO stanowią po prostu pewien lapsus słowny, to oczekiwałbym od odpowiedzialnego polityka partii opozycyjnej, który wywołał całą tę niepotrzebną dyskusję, że wstanie i powie, że każdy rząd i każdego prezydenta będzie popierał w tak ważnej dla bezpieczeństwa państwa sprawie, a tym wypadku prezydent Duda wybierający się do USA może na PO liczyć. Jeśli te słowa nie padną, to jest to dla mnie jednoznaczne z tym, że własny interes partyjny i być może inne uwarunkowania są ważniejsze niż bezpieczeństwo państwa.”

 Walczący o reelekcję Andrzej Duda w najbliższą środę, na cztery dni przed pierwszą turą wyborów poleci do USA na spotkanie z prezydentem Trumpem. Prezydenci mają rozmawiać o dalszym zwiększaniu obecności amerykańskich wojsk w Polsce.

Niebywałe w dniu dzisiejszym, podczas posiedzenia Komisji Obrony politycy PO poddawali w wątpliwość zasadność stacjonowania wojsk amerykańskich. Czy to oznacza, że @trzaskowski_ będzie domagał się wyprowadzenia wojsk sojuszniczych z Polski ???

— Bartosz Kownacki (@KownackiBartosz) June 18, 2020
Portal TV Republika

Wiadomości

Czy mocarstwa próbują zapanować nad rewolucją cyfrową?

Głosowanie nie wszędzie spokojne. Są przestępstwa i naruszenia

Stany Zjednoczone dają jasny sygnał: bezpieczeństwo i rozwój są możliwe

PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 12 wyniosła 24,83 proc.

GUS publikuje szacunki za maj. Ceny znowu w górę

Pospieszalski ostrzega: Bez kontroli nad migracją skończymy jak Zachód

Jak świat polityki zmienia się pod wpływem nowych technologii?

Badanie exit poll wskaże dziś prezydenta? Szef OGB: ma margines błędu 2 proc. na każdym kandydacie

Sztuczna inteligencja a rasizm

Migranci masowo wydalani z Niemiec do Polski. Skala coraz bardziej poraża

Gryglas: To nie nasza wina! Polska nie powinna płacić za kolonializm

"Życzymy, by wasze domy były pełne ciepła i miłości". Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka [WIDEO]

Burze, grad i trąby powietrzne. Ostrzeżenia IMGW niemal dla całego kraju

"Członkowie komisji mogą zapisywać numery zaświadczeń". Szef KBW zdementował "wytyczne" szefowej komisji z Gdańska

Pożar w szpitalu w Hamburgu. Są ofiary śmiertelne

Najnowsze

Czy mocarstwa próbują zapanować nad rewolucją cyfrową?

GUS publikuje szacunki za maj. Ceny znowu w górę

Pospieszalski ostrzega: Bez kontroli nad migracją skończymy jak Zachód

Jak świat polityki zmienia się pod wpływem nowych technologii?

Badanie exit poll wskaże dziś prezydenta? Szef OGB: ma margines błędu 2 proc. na każdym kandydacie

Głosowanie nie wszędzie spokojne. Są przestępstwa i naruszenia

Stany Zjednoczone dają jasny sygnał: bezpieczeństwo i rozwój są możliwe

PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 12 wyniosła 24,83 proc.